Sağlık Haber Girişi: 19.09.2021 - 22:21, Güncelleme: 19.09.2021 - 22:21

Müdür Bile: Gözünü işçinin ekmeğine dikenler provakatördör!

 

Müdür Bile: Gözünü işçinin ekmeğine dikenler provakatördör!

Türk Hemşireler Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Sevilay Şenol Çelik,, hemşire özlük haklarının “yamalı bohçaya” döndüğünü belirterek,taşerondan kadroya geçen işçileri vasıfız olarak nitelendirmesine tokat gibi cevap geldi.
"Kamuda taşeron elemanı olarak çalışırken kadroya geçen vasıfsız işçilerin aylıkları, hemşirelerin aylıklarını geçti, doktorların maaşına yaklaştı" talihsiz cümlesini kullanarak Türkiye'de tüm işçiler tarafından sert tepki alan Türk Hemşireler Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Sevilay Şenol Çelik'e Van'da tokat gibi cevap geldi.    "Provakatörler sahne aldı" "Provakatörler yine iş başında" diyerek, gözünü işçi ve emekçilerin ekmeğine göz diken  Türk Hemşireler Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Sevilay Şenol Çelik'e ateş püsküren S.B.Ü Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Güvenlik Müdürü Selami Bile" Tüm dünyayı saran ve bilinen en ölümcül vürüs olan Covid-19'a karşı yaklaşık 2 yıldır bir ekip ruhu ile  savaş misali  cansperhane bir şekilde mücadele veren ve bu mücadeleyi verirken hiçbir zaman  doktor,hemşire, memur, temizlik, güvenlik, otomasyon,teknisyen, yemekhane, Klinik destek,Bilgi işlem,Radyoloji vs.ayrımı yapmadan aramıza asla üstünlük tartışması yapmadan devletimizin yanında milletimizin emrinde mücadele verdik ve vermeyede devam ediyoruz.    Burdan bizlere vasıfsız değip devletimizin bizlere vermiş olduğu ücreti fazla görüp eleştirenlere söylemek istediğim  şudur" diyen Müdür Bile, ortalığı bulandırmak isteyenlere can alıcı sorular yöneltti.   1- Yıllardan beri asgari ücret ile  çalışıp kıt kanaat aile geçindirdiğimizde nerdeydiniz? 2-  Pandemi sürecinde sırf hastalığı ailelerimize bulaştımamak için aldığınız maaşların yarısını kiraya verip aylarca eve gitmediğimizde nerdeydiniz?  3- Tüm kurumlar kısmı çalışırken bizler 7/24 tam zamanlı çalıştığımızda nerdeydiniz? Acımız bir mutluluğumuz birdir.Tüm Türkiye geneli İl sağlık Müdürleri,  Daire Başkanları Hastane Baş Hekimleri sahalara inip insanları aşı konusunda  ikna çalışmaları yaparken ve Dünyada çoğu Ülke yardım çağrısı yapıp insanlarını ölüme terk ederken bizler cansperhane bir şekilde mücadeleye devam ettik" diyen Müdür Bile" Gelinen noktaya bakın hangi akla veya ne amaca hizmet ettiği bilinmeyen  birilerinin çıkıp bizleri vasıflı vasıfsız diye ayırması bizleri derinden üzmüş lakin asla iş performansımızdan  bir şey eksiltmemiştir. Ülke olarak birliğe beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz ve bir o kadar hassas bu süreçte meslekler arasında üstünlük yapmak, sınıflara ayırtmak, tehlikeli bir provakatörlükten başka bir şey değildir. Bizler yaklaşık 20 yıldır taşeron adı altında kadro mücadelesi verdik ve nihayetinde Cumhurbaşkanımızın talimatı ile kadroya geçtik. Devletimiz pandemide verilen mücadele sonrası bizlere bir jest yapmıştır.   "Bunu bizlere çok görmeyin ne olur" Bakın sağlıkta ölüm gelirken sen vasıflısın sen vasıflı değilsin değip ayrım yapmıyor  bir ölüyor bir mücadele veriyoruz.Bizler gerek Doktor gerek Hemşire gereksede Memurlar ile kardeş,abla, abi ilişkisi ile yıllardan beri bu tür provakatörlüğe fırsat vermedik elbetteki Devletimizde vermeyecektir. Rabbim birliğimizi daim etsin" ifadelerini kullandı.  
Türk Hemşireler Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Sevilay Şenol Çelik,, hemşire özlük haklarının “yamalı bohçaya” döndüğünü belirterek,taşerondan kadroya geçen işçileri vasıfız olarak nitelendirmesine tokat gibi cevap geldi.

"Kamuda taşeron elemanı olarak çalışırken kadroya geçen vasıfsız işçilerin aylıkları, hemşirelerin aylıklarını geçti, doktorların maaşına yaklaştı" talihsiz cümlesini kullanarak Türkiye'de tüm işçiler tarafından sert tepki alan Türk Hemşireler Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Sevilay Şenol Çelik'e Van'da tokat gibi cevap geldi. 


 

"Provakatörler sahne aldı"


"Provakatörler yine iş başında" diyerek, gözünü işçi ve emekçilerin ekmeğine göz diken  Türk Hemşireler Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Sevilay Şenol Çelik'e ateş püsküren S.B.Ü Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Güvenlik Müdürü Selami Bile" Tüm dünyayı saran ve bilinen en ölümcül vürüs olan Covid-19'a karşı yaklaşık 2 yıldır bir ekip ruhu ile  savaş misali  cansperhane bir şekilde mücadele veren ve bu mücadeleyi verirken hiçbir zaman  doktor,hemşire, memur, temizlik, güvenlik, otomasyon,teknisyen, yemekhane, Klinik destek,Bilgi işlem,Radyoloji vs.ayrımı yapmadan aramıza asla üstünlük tartışması yapmadan devletimizin yanında milletimizin emrinde mücadele verdik ve vermeyede devam ediyoruz. 
 

Burdan bizlere vasıfsız değip devletimizin bizlere vermiş olduğu ücreti fazla görüp eleştirenlere söylemek istediğim  şudur" diyen Müdür Bile, ortalığı bulandırmak isteyenlere can alıcı sorular yöneltti.
 
1- Yıllardan beri asgari ücret ile  çalışıp kıt kanaat aile geçindirdiğimizde nerdeydiniz?
2-  Pandemi sürecinde sırf hastalığı ailelerimize bulaştımamak için aldığınız maaşların yarısını kiraya verip aylarca eve gitmediğimizde nerdeydiniz? 
3- Tüm kurumlar kısmı çalışırken bizler 7/24 tam zamanlı çalıştığımızda nerdeydiniz?

Acımız bir mutluluğumuz birdir.Tüm Türkiye geneli İl sağlık Müdürleri,  Daire Başkanları Hastane Baş Hekimleri sahalara inip insanları aşı konusunda  ikna çalışmaları yaparken ve Dünyada çoğu Ülke yardım çağrısı yapıp insanlarını ölüme terk ederken bizler cansperhane bir şekilde mücadeleye devam ettik" diyen Müdür Bile" Gelinen noktaya bakın hangi akla veya ne amaca hizmet ettiği bilinmeyen  birilerinin çıkıp bizleri vasıflı vasıfsız diye ayırması bizleri derinden üzmüş lakin asla iş performansımızdan  bir şey eksiltmemiştir. Ülke olarak birliğe beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz ve bir o kadar hassas bu süreçte meslekler arasında üstünlük yapmak, sınıflara ayırtmak, tehlikeli bir provakatörlükten başka bir şey değildir. Bizler yaklaşık 20 yıldır taşeron adı altında kadro mücadelesi verdik ve nihayetinde Cumhurbaşkanımızın talimatı ile kadroya geçtik. Devletimiz pandemide verilen mücadele sonrası bizlere bir jest yapmıştır.
 

"Bunu bizlere çok görmeyin ne olur"


Bakın sağlıkta ölüm gelirken sen vasıflısın sen vasıflı değilsin değip ayrım yapmıyor  bir ölüyor bir mücadele veriyoruz.Bizler gerek Doktor gerek Hemşire gereksede Memurlar ile kardeş,abla, abi ilişkisi ile yıllardan beri bu tür provakatörlüğe fırsat vermedik elbetteki Devletimizde vermeyecektir. Rabbim birliğimizi daim etsin" ifadelerini kullandı.
 

Van HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yerelvanhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.