Hoşgeldiniz  

Dekan Tüfenkçi’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Admin | 28 Ekim 2019 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Sağlık, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Şefik Tüfenkçi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Dekan Tüfenkçi mesajında; Cumhuriyetin, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ilan edilişinin 96. yıl dönümünü milli birlik ve beraberlik içinde hep beraber kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.
Aziz milletimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde kanını ve canını ortaya koyarak kazandığı milli mücadelenin ardından 29 Ekim 1923’te “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” ilkesiyle kurulan cumhuriyetin, aradan geçen 96 yılda her türlü zorluk ve sıkıntılar karşısında dimdik ayakta kaldığını ve sonsuza kadar kalmaya devam edeceğini ifade eden Tüfenkçi şunları kaydetti:
“Tarihte eşine az rastlanan kahramanlık destanıyla istiklaline ve istikbaline sahip çıkan aziz milletimiz geçmişte olduğu gibi günümüzde de birlik ve beraberliğini koruyarak birbirine daha sıkı bağlarla bağlanmış ve kenetlenmesini bilmiştir. Bugün 96. yılını coşkuyla kutladığımız cumhuriyetimiz, savaştan çıkmış, yokluklar içindeki bir milletin, bağımsızlığı uğruna var olma mücadelesinin nasıl verebildiğinin en güzel göstergesidir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılan aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıl dönümünü kutlar, tüm vatandaşlarımıza esenlikler dilerim” dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle