resim
Başkan Erbenzer'den Ramazan Bayramı Mesajı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Başkan Erbenzer’den Ramazan Bayramı Mesajı

Admin | 23 Mayıs 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+


BRUKİLER Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şerif Erbenzer mübarek Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Başkan Erbenzer mesajında” Yaşayacağımız bu bayram; salgın öncesi, bayram kutlamalarımızda, bayramın coşkusunu Sıla-i Rahim kılmak açısından fırsat görmekten kopuşumuzu, akraba komşu ziyaretlerinin yerini, maddi imkan ölçüsünde, yurt içi/yurt dışı tatil imkanı gören anlayış değişimlerimizi, bayramlarda ziyaretlerin yerini, telefonla bayram kutlamalarına evrildiğinin muhasebesini yapmamız açısından fırsat olmalı…
Salgın sonrasında unutmamalıyız ki;
Bayramlarda, İslam’ın insanlığa rahmet olan değer ve ilkelerini, Müslüman olmanın şeref ve sorumluluğunu bir kere daha ve daha derinden hissederiz.
İmsakla nefsinin zaaflarına dur diyen inananlar için bu bayram, iftarla gelen büyük bir armağandır.
Bayram, maddi ve manevi kirlerimizden arınmanın, yaradılışımızda masumiyetimize, fabrika ayarlarımıza dönüş, özümüze yöneliştir.

Bayram, yetimlerin başını okşama, kimsesizlerin kapısını çalma, muhtaçların yüzünü güldürme, hastalarla hemhal olma zamanıdır.

Ümit ederiz ki Cenab-ı Mevlâ’mız; özdeğerlendimemiz sonrasında hatalarımızı fark edip, hatalardan uzak kalma yönünde bizi biz kılan değerlerimizi yeniden kazanmamızı, bu dilek ve temennilerimizdeki bayramları gösterecektir inşaallah.
Sıraladığımız hususiyetler dahilinde, Bizi biz kılan değerlerin mana derinliğinde, bir bayram yaşanması dilek ve dualarımızla, şahsım ve Brukiler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu üyelerimiz adına kutluyor, Rabbimden idrak ettiğimiz mübarek Ramazan Bayramımızı hayırlara vesile kılmasını ve gönüllerdeki bayramları nasip eylemesini niyaz ediyoruz”dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle