Zorluoğlu'ndan 3 Aralık Dünya Engeliler Günü Mesajı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Zorluoğlu’ndan 3 Aralık Dünya Engeliler Günü Mesajı

Admin | 03 Aralık 2017 | Dünya, Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van Valisi Murat Zorluoğlu 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 
 
Engelli bireyler için 1992 yılından bu yana dünya genelinde “Engelliler Günü” olarak kabul edilen 3 Aralık, ülkemizde de engelli vatandaşlarımıza ve sorunlarına yönelik farkındalık oluşturacak etkinliklere yer verilen, özel ve önemli bir gün olarak kabul görmüştür.
 
Devletimiz, engelli bireylere özel hizmetlerini, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız başta olmak üzere, diğer bakanlıklarımız ve yerel yönetimlerimiz eliyle ulaştırmakta, özel bakım merkezleri, umut evleri, bakım, rehabilitasyon ve aile danışma merkezleri gibi kurumlarında kamu imkanlarını, engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine seferber etmektedir. 
 
Engelli bireylerin toplum içerisindeki varlıklarını kabullenmek, eğitimden spora, ulaşım ve fiziksel çevre düzenlemelerinden istihdama kadar pek çok alanda kendilerini yetersiz ve yalnız hissetmeyecekleri imkanlarla buluşturmak, yalnızca devletimizin değil, toplumun her kesiminin, her bireyin görev ve sorumluluğudur. 
 
Engelli bireylerimiz ise karşılaştıkları bir takım olumsuzluklar dolayısıyla toplumla bağlarını koparmamalı, önce kendileriyle sonra da çevreleriyle barışık olmaya gayret etmelidir. Sosyal hayattan kendilerini soyutlamayan, üretken birey olmayı amaçlayan engelli bireyler, mutlaka başarı ve mutluluğa da ulaşacak, böylelikle hayatlarındaki en büyük engeli bu yolla aşmış olacaklardır. 
 
Bu duygu ve düşüncelerle, tüm talep ve beklentilerinin gerçekleştiği günlere, yaşama sevinçlerini hiçbir zaman kaybetmeden ve kısa sürede ulaşmaları dileğiyle, tüm engelli vatandaşlarımızın “3 Aralık Dünya Engelliler Günü”nü kutlar, mutlu ve huzurlu yarınlar dilerim.
 
Murat ZORLUOĞLU
Van Valisi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle