Zorluoğlu Tendürekte Mehmetçikle İftar Açtı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Zorluoğlu Tendürekte Mehmetçikle İftar Açtı

Admin | 20 Mayıs 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, İslamiyet, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Vali Murat Zorluoğlu, terörle mücadelede önemli faaliyetlerin yürütüldüğü Tendürek Dağı’nda Mehmetçik’le iftar açtı.
        Vali Zorluoğlu, beraberindeki Van Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Salih Karataş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, Çaldıran Kaymakamı Tekin Dündar ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekteri Mustafa Yalçın, Tendürek Dağı eteklerinde konuşlu Harabe Kordon Tepe Üs Bölgesini ziyaret etti.
        Bölücü terör örgütü PKK/KCK mensubu teröristlerin saldırılarının önlenmesi ve yol emniyetinin sağlanması amacıyla 2 bin 685 metre rakımda kurulan üs bölgesinde Mehmetçik’le bir araya gelen Vali Zorluoğlu ve beraberindekiler, bölgede görevli komutanlardan yürütülen terörle mücadele faaliyetleriyle ilgili bilgi aldı.
        Ardından Mehmetçik ile iftar açan Vali Zorluoğu, Mehmetçik’in terörle mücadelede kritik bir alanda görev yaptığını belirterek, güvenlik güçlerinin zor şartlarda vatan savunması yaptıklarını söyledi.
        Kahraman Mehmetçik ile iftar açmaktan onur duyduğunu dile getiren Vali Zorluoğlu, ziyarette karşılaştığı askerlerin gözlerinde vatan ve millet sevgisini görme imkanı bulduklarını kaydetti.
        Vali Zorluoğlu, ülke sathında tek bir terörist kalmayıncaya kadar terörle mücadelelerinin kararlılıkla devam edeceğini, terör örgütü ve Türkiye üzerinde emelleri olanların asla hedeflerine ulaşamayacaklarını ifade etti.
        Vali Murat Zorluoğlu ve beraberindekilerin Mehmetçik’le yediği iftar yemeği sonrası İl Müftüsü Nimetullah Arvas tarafından Mehmetçik için dua okundu.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle