Hoşgeldiniz  

Zorluoğlu Arıtma Tesislerinde İnceleme Yaptı

Admin | 03 Mart 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Sağlık, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Hizmet aşığı olan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, İskele mahallesindeki  Atık Su Arıtma Tesislerinde incelemelerde bulunarak yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Vali Murat Zorluoğlu, bir kısmı Arıtma Tesisleri arazisinden geçecek olan Tuşba Belediyesi sahil yolu projesi ile ilgili detaylı bilgiler alarak, sahada incelemeler yaptı.

Arıtma tesisleri içinden geçecek sahil yolunun tesislere zarar vermemesi için daha önce öngörülen güzergahın 10 metre daha sahile doğru kaydırılmasını isteyen Vali Zorluoğlu, mevcut yapıya müdahale edilmeden çalışılmaların başlatılması gerektiği talimatını verdi.

Tuşba Belediyesinin başlatmış olduğu sahil yolunun bir bölümünün arıtma tesislerinin içinden geçirilmesi ile ilgili fizibilite çalışmaları için yeni bir rota belirlenmesi kararı verildi.

Vali Murat Zorluoğlu’nun inceleme gezisine Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe ile ilgili Daire Başkanları da katıldı.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle