Zorluoğlu'ndan 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Mesajı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Zorluoğlu’ndan 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Mesajı

Admin | 14 Temmuz 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, İslamiyet, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu 15 Temmuz Demokrasi ve milli birlik günü  dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 
Zorluoğlu mesajında;Bilindiği gibi şanlı Türk ordusu içinde yuvalandırılan hainler, 15 Temmuz 2016’da tam da ülkemizin Gazi Mustafa Kemal’in gösterdiği muasır medeniyetler seviyesi hedefine emin adımlarla ilerlediği dönemde, devletin bölünmez bütünlüğüne, birlik ve beraberliğimize kast ederek, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, üst kademe yöneticilerimizi, Türkiye Büyük Millet Meclisini, kamu kurum ve kuruluşlarını hedef alan alçakça bir kalkışma gerçekleştirmiştir. 
 
Sadece devleti değil, masum sivilleri de hedef alan bu kalkışmada, Fethullahçı Terör Örgütünün üniforma giymiş mensuplarının, milletin kendi uçaklarını, tanklarını, helikopterlerini ve ağır silahlarını, hunharca kendi milletine karşı kullanmasıyla büyük bir hıyanet örneği sergilenmiştir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine vatansever halkımız bu hıyanete dur demek için sokaklara, caddelere, meydanlara inmiş ve devletine bağlı güvenlik güçlerimizle birlikte hesap edilmeyen bir dirençle, işgal hareketini bertaraf etmeyi başarmıştır. 
 
15 Temmuz 2016 gecesi ve ertesi gün, tarihi bir duruş ve kararlılık sergileyerek, Türkiye’mizin her bir şehrinde, meydanlarında, sokaklarında, cinsiyeti, yaşı, siyasi görüşü ve hayat tarzı ne olursa olsun, geleceğine sahip çıkma kararlılığıyla ve aynı yüce duygularla bir araya gelen tüm vatandaşlarımıza bir kez daha en derin şükranlarımı sunuyorum. 
 
15 Temmuz gecesi gözünü kırpmadan şehadete yürüyen Ömer Halisdemir ve 248 kahramana ise Yüce Mevla’dan rahmet diliyor, hain kalkışma sonucu yaralanan gazilerimize acil şifalar niyaz ediyorum.  
 
Allah bu ülkeyi, milletimizi, birliğimizi ve dirliğimizi ilelebet muhafaza etsin…
 
Murat ZORLUOĞLU
Van Valisi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle