Hoşgeldiniz  

Z Kütüphanesi Karne Sevincini Süsledi

Admin | 19 Ocak 2018 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

İpekyolu Belediyesi’nce Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde yaptırılan Z Kütüphane törenle hizmete açıldı.
Törende bir konuşma yapan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Cemil Öztürk, ”ilçe genelinde 10 okulda yapılan Z kütüphanelerin beşincisinin Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde hizmete açıldığını belirterek “Zenginleştirilmiş kütüphaneler öğrencilerimizin, gençlerimizin büyük bir heyecanla ve zevkle
gelip kitap okudukları, araştırma yaptıkları yerler haline geldi. 2018’de de 20 adet Z Kütüphaneyi okullarımıza kazandırmayı hedefliyoruz. Burada gençlerimizin, öğrencilerimizin seveceği bir ortam oluşturduk. Hem güle güle,hem okuya okuya kullanın” dedi.
Kütüphanenin açılışının ardından, öğrencilere karnelerini de dağıtan Başkan V. Öztürk, başarılı öğrencileri tebrik ederek, sömestr tatilinin ardından ikinci yarıyılda da başarılarını artırarak devam ettirmelerini istedi.
Başkan Vekili  Öztürk açılışın öğretmenlerle de bir araya gelerek sohbet etti, talep ve ihtiyaçları hakkında bilgi aldı, değişik konularda fikir alışverişinde bulundu.
Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde hizmete açılan Z kütüphanede; 1 adet duvara monte OKU şeklindeki kitaplık,1500 adet kitap, 1 adet dünya konseptli kitaplık, 3 adet duvar tipi ağaç kitaplık, 2 adet duvar kitaplık, 2 adet duvar tipi
radüslü kitaplık, 1 adet lotus orta kitaplık, 2 adet ağaç form orta kitaplık, 5 adet
kare masa, 4 adet lotus çeyrek puf, 2 adet çeyrek daire kitaplıkla bitişik üçlü
bilgisayar masası,1 adet çeyrek oval banko, 27 adet sandalye, 1 adet altılı duvar
pano seti bulunuyor.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle