Yıldırım Gözyaşlarına Hakim Olamadı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Yıldırım Gözyaşlarına Hakim Olamadı

Admin | 13 Temmuz 2018 | Dünya, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Parlamenter Sistem’in kaldırılmasıyla “Başbakanlık” makamı da tarih oldu. Son Başbakan Binali Yıldırım için ise Meclis’te tören düzenlendi. Şeref madalyası takılan Yıldırım, Erdoğan’ın konuşmasını gözyaşları içinde dinledi.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “yol arkadaşım” dediği Binali Yıldırım’a şeref madalyası taktı. Erdoğan tarafından; Parlamenter sistemin son başbakanı ve başkanlık sistemin ilk ‘Meclis Başkanı‘ Yıldırım’a Beştepe’de Devlet Şeref Madalyası verildi.

Başkan Erdoğan, Yıldırım’ın siyaset tarzından barıştırıcı, bütünleyici, birleştirici olarak bahsederken; son Başbakan da gözyaşlarına hakim olamadı.

“AĞLAYARAK” DİNLEDİ
Kendisinden takdir ile, övgüyle bahsedilirken; partililerin önünde ağlayan Yıldırım, gözyaşlarını saklamayarak aslında ne kadar duygusal olduğunu bir defa daha gösterdi. Erdoğan, çiçeği burnunda Meclis Başkanı için “Sadece son 16 yılda ülkemize milletvekili, Ulaştırma Bakanı, Başbakan olarak hizmet eden Binali Bey, inşallah bundan sonra TBMM Başkanı olarak çalışmalarına devam edecektir. Gerek Bakanlığı gerek ise Başbakanlığı döneminde sergilediği uzlaşmacı, kuşatıcı ve samimi yaklaşımını Meclis Başkanlığı sürecinde de sürdüreceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle