Yeni Su Kaynağı İle Bejingir Daha Güzel - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Yeni Su Kaynağı İle Bejingir Daha Güzel

Admin | 19 Temmuz 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van’a içme suyu sağlayan ve Gürpınar Bejingir mevkisinden gelen su kaynağının çevre düzenlemesi yapılıyor. Projenin bitmesiyle Bejingir çevresi prestijli bir görünüme kavuşturulacak.

Gürpınar Kaymakamlığının yürüttüğü su kaynağı çevre düzenlemesi çalışmalarını inceleleyen Van Su ve Kanalizasyon İdaresi VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.

Gürpınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı ile makamında görüşen Tekataş daha sonra birlikte Bejingir su kaynağında incelemeler yaptı.

VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, su kaynağının yeniden hayat bulması ve çevresinin daha yaşanılır hale getirilmesi projesinin uygulamasını inceledik. Gürpınar Kaymakamlığımız yürüttüğü bu çalışmalar bittiğinde bejingir su kaynağı yepyeni bir görünüme kavuşucaktır. Bizler de su kaynağının daha güvenli ve düzenli olması için yapılan hizmetleri destekliyoruz” dedi.

Van için bir hayat kaynağı olan Bejingir suyunun yıllarca hem Van’ın içme suyunu hem de sulama suyunu karşıladığını belirten Tekataş, kaynağın bulunduğu mevkide yapılan çalışmalarla burası yeniden hayat bulacak. Hem mesire alanı olarak düzenlenecek hem de su çevresinin güvenliği sağlanacak. Gürpınar Kaymakamlığına yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür ederim” diye konuştu.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle