Hoşgeldiniz  

Yeni Dünya Kampanyası’nda Vanlı öğrenciler tabletlerine kavuştu

Admin | 11 Aralık 2020 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

TEGV, Eski Arçelikliler Derneği ve Arçelik’in
uzaktan eğitime desteği sürüyor.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile Eski Arçelikliler Derneği’nin (EAD) uzaktan eğitime erişimi kısıtlı öğrenciler için başlattığı kampanyaya destekler büyüyor.

Fina Enerji’nin yaptığı bağışla Van/Gevaş’taki köy okullarında okuyan 150 öğrenciye tabletleri dağıtıldı.
Çocukların nitelikli eğitimle buluşması için çalışan ve 25 yıldır 3 milyona yakın çocuğun hayatına dokunan TEGV’in, Eski Arçelikliler Derneği (EAD) ve Arçelik iş birliğiyle yürüttüğü ‘Yeni Dünya’ kampanyası, Fina Enerji’nin yaptığı bağışla bu kez Van’daki çocukları sevindirdi.
Kampanya kapsamında Fina Enerji’nin yaptığı bağışla temin edilen 150 tablet bilgisayar, Van’ın Gevaş ilçesindeki 15 ilköğretim okulunda eğitim gören öğrencilere dağıtıldı.Gevaş Kaymakamı Hamit Genç,Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer, Gevaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kasım Erva ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Güzelyıldız,Fina Enerji İdari işler Müdürü Cem Göktürk ve Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı Feyyaz Tokar Eğitim Parkı Yöneticisi Cesim Yarız ’in de katılımıyla yapılan dağıtımda tabletlerini kavuşan çocukların mutlulukları gözlerinden okunuyordu.
Öğrenciler, kendilerine dağıtılan bu tabletlerle hem Milli Eğitim Bakanlığı’nın verdiği derslere hem de Fen, Matematik, İngilizce, Bilişim, Okuma, Sosyal-Duygusal Öğrenme Etkinliklerinin bulunduğu TEGV uzaktan eğitim platformuna ulaşabilecekler.
Kampanyaya desteklerin büyümesinin yarattığı memnuniyetle ilgili TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı: “Çocuklarımıza fırsat eşitliği sunmaya çalışıyoruz. Ülke olarak pandemi döneminde en az sağlık kadar önemli bir eğitim sorunu da yaşıyoruz. Çocuklarımız hem okullarından hem öğretmenlerinden ayrı kalırken, çeşitli altyapı sorunları nedeniyle uzaktan eğitimden de eşit fırsatlarla yararlanamıyor. Özellikle köy okullarındaki teknolojik eksiklikler, eğitimin sağlıklı yapılmasına engel oluyor. Bu proje sayesinde tüm öğrencilerimizin teknolojiyle buluşacağı, çok daha verimli bir eğitim ortamı yaratmayı hedefliyoruz. Çocuklarımıza fırsat eşitliği sunmaya çalıştığımız kampanyanın, tüm duyarlı insanların ve eğitim dostlarımızın desteğiyle daha da büyüyeceğine inanıyoruz. Değerli bağışları için Fina Enerji’ye çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020