resim
Yanmaz’dan 22 Kasım Diş Hekimleri Günü’ Mesajı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Yanmaz’dan 22 Kasım Diş Hekimleri Günü’ Mesajı

Admin | 21 Kasım 2017 | Foto Galeri, Genel, Manşet, Sağlık, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

 

İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz, ‘22 Kasım Diş Hekimleri Günü’ münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Sağlık Müdürü Yanmaz, 22 Kasım Diş Hekimleri Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, ağız, diş ve diş eti rahatsızlıklarının birçok hastalığın belirtisi olabileceğini kaydetti.

Yanmaz, Ağız ve Diş Sağlığına önem vermeliyiz. Bu konu en önemli sağlık sorunlarındandır. Çünkü sindirim sisteminin düzgün çalışması besinlerin sindirime hazır hale getirildikten sonra yutulması ile mümkün olduğunu belirtti.

Diş çürükleri ve diş eti hastalıkları diş kaybına ve sağlığımızın bozulmasına sebep olur. Ağız ve Diş Sağlığın ve yaşam kalitesinin vazgeçilmez unsurlarındandır. Sağlık Müdürlüğü olarak Ağız ve Diş Sağlığına gereken önemi vermekteyiz. Bu konuyla ilgili çalışmalar kurumumuzca planlı olarak yapılmaktadır.

Tedbiri elden bıkamamak lazım Ağız ve diş sağlığının öneminin anlaşılması ve toplum bilincinin oluşturulması gerektiğini ve Anne adayından başlayarak gebelik döneminde annenin ve bebeğin ağız ve diş sağlığı konusunda düzenli takibinin yapılmasını, Kişilerin ağız hijyenine önem vermelerinin sağlanması, doğru ve düzenli fırçalama alışkanlığının edinmesi, diş ipi kullanımının yaygınlaştırılması konusunda vatandaşlarımızın bilinçlendirmeye çalışmaktayız.

Ağız Diş Sağlığı bilincinin oluşması ve iyileştirilmesi için büyük bir özveriyle çalışan tüm diş hekimlerinin, “22 Kasım Diş Hekimleri Günü ”nü kutluyor, sağlıklı günler diliyorum.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle