Veteriner Caddesi Yeni Yüzüyle Hizmete Açıldı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Veteriner Caddesi Yeni Yüzüyle Hizmete Açıldı

Admin | 14 Aralık 2017 | Foto Galeri, Genel, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

İpekyolu Belediyesi’nin sürdürdüğü yoğun çalışmaların ardından Veteriner Caddesi,yenilenmiş haliyle bugün hizmete açıldı.

Veteriner Caddesi Önceden 7 metre genişliğinde olan 2 kilometre uzunluğundaki yol, yapılan genişletme, alt yapı, kaldırım ve asfaltlama çalışmalarının ardından 14 metre genişliğinde hizmete sunuldu.

Açılışta bir konuşma yapan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, yeni yol yapımı ve asfaltlama çalışmalarına çok önem verdiklerini belirterek, 2014-2016 arasındaki 3 yıllık dönemde toplam 100 kilometre olan asfaltlama çalışmalarının, görevde bulunduğu 2017 yılında 180 kilometre olarak gerçekleştiğini açıkladı.

Yolun yenilenmesi aşamasında, güzergâh üzerindeki mahalle sakinlerinin desteği ve özverisine de teşekkür eden Öztürk, yolun üst yapısı kadar, alt yapısı, kaldırımları ve çevre düzenlemesine verdikleri önemi de vurguladı.

Vatandaşa hizmet ederken maddi manevi hiçbir fedakârlıktan kaçınmadıklarını vurgulayan Öztürk, ilçe genelinde yapılan 210 bin ton asfalt çalışmasını yaklaşık 25 milyon TL gibi, belediye bütçesinin önemli bir kısmını oluşturan tutarla tamamladıklarını belirtti.

Daha sonra yolun açılışını yapan Öztürk, vatandaşlar ve basın mensupları ile sohbet ederek, Veteriner Caddesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle