Hoşgeldiniz  

VANESOB BAŞKANI BERGE’DEN TÜRKMENOĞLU’NA ANLAMLI ZİYARET

Admin | 17 Şubat 2021 | Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+


Van Esnaf ve Sanatkarlar Odası (VESOB) Başkanı İsa Berge birliğe bağlı oda başkanlarıyla beraber AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu’nu ziyâret ederek, Covid-19 salgınından dolayı hükümetin esnaflara sağladığı destekler için AK Parti hükümetine minnettar olduklarını söyledi.
Van Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsa Berge, birliğe bağlı oda başkanlarını AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri karşıladı.


Koronavirüs salgınından dolayı hükümetin esnaflara sağladığı ekonomik katkıları için teşekkür eden VESOB Başkanı İsa Berge Kapıköy Sınır Kapısının kapalı olmasından dolayı esnafların içinde bulunduğu mevcut sorunları bir dosya halinde İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu’na sundu.
Esnaflara verilen desteklerden dolayı AK Parti hükümetine minnettar olduğunu söyleyen Başkan Berge” Pandemi sürecinde hükümetin sağladığı ekonomik katkılardan dolayı berilen miktar önemli değil esnaflar olarak rahat bir nefes aldık. Yapılan yatırımlarla ilimizin kalkınması için çaba gösteren AK Parti’nin her zaman yanında olacağız”
Yaptığımız ziyarette sıcak ilgi ve alakalarından dolayı İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan ziyareti memnuniyetle karşılayan Türkmenoğlu ” Esnaflarımız bizim için büyük önem taşıyor. Salgından etkilenen esnafımızın karşılaştığı zorlukları çok iyi biliyorum. Bende esnaf ķökenli bir kardeşinizim. Geçmişte olduğu gibi bugün de, birliktelik içinde sıkıntılı günleri aşacağız. 2011 depreminden enkaza dönen Van’ı hükümetimiz bir yıl içinde kimsenin hayal bile edemediği bir şekilde ayağa kaldırdı. Devletimiz güçlüdür. Allah’ın izniyle bu sıkıntılı süreci aşacağız, sabrederek hep birlikte Kapıköy Sınır kapısının transit geçişlere de açılması için odalar olarak bir komite oluşturarak Ankara’da işin teknik boyutunu ilgili bakanlıklarımıza anlatmanız gerekiyor. AK Parti Milletvekillerimiz sizlere her türlü yardımı yapmaya hazırdırlar. Sizlerle birlikte konuyla alakalı bakanlıklara Van’dan giden heyetle birlikte gelsinler. Emin olun bizler buradan, milletvekillerimiz Ankaradan Kapıköyün bir an evvel açılması için uğraş veriyoruz ifadelerini kullandı.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle