resim
Vedaş’tan Öğrencilere Enerji Tasarrufu Eğitimi - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Vedaş’tan Öğrencilere Enerji Tasarrufu Eğitimi

Admin | 03 Mayıs 2019 | Eğitim, Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) ilköğretim çağındaki öğrencilere, enerji tasarrufu ve verimliliği konusunda eğitim vermeye devam ediyor.

Enerjinin verimli kullanımı ve enerji tasarrufu konularında öğrencilerin bilinçlenmesi için çalışmalarını sürdüren VEDAŞ, “Enerji Kahramanları Sosyal Sorumluluk Projesi” kapsamında Van ili Edremit İlçesi 30 Ağustos İlkokulu ve Anasınıfı öğrencileri ile buluştu.

Milli kaynakların korunarak ülke ekonomisine katkı sağlamanın yanı sıra ekolojik dengenin de korunabilmesi için enerjinin verimli kullanılması gerektiğini ifade eden VEDAŞ Şirket Müdürü Emrullah OKUDUCU; “Enerji verimliliği ve enerji tasarrufu konusunda erken yaşta bilinç oluşturabilmek amacıyla ilköğretim çağındaki öğrencilerimizi bilgilendirmeye devam ediyoruz.” dedi.

VEDAŞ adına eğitime katılan Van Yatırım İl Müdürü Muhammed Sait Fırat KESKİN tarafından animasyon ve görsel içeriklerle gerçekleştirilen sunumda, enerjinin verimli ve tasarruflu kullanım teknikleri anlatıldı. Ayrıca elektrik şebekesine temas etmenin zararları hakkında öğrencilere bilgilendirmede bulunuldu.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle