Hoşgeldiniz  

Vedaş’tan Enerji Kesintisine Açıklama Geldi

Admin | 19 Ocak 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Dün gece saatlerinde etkisini artıran fırtınalı olumsuz hava şartları nedeniyle; Van merkez, Gevaş ve Edremit ilçelerinde şebekemizin üzerine uçan çatılar ve devrilen ağaçlar enerji kesintisine neden olmuştur.

Ayrıca Edremit ilçesine ve Van merkezin bazı noktalarına enerji veren çift devre 477 taşıyıcı direğimiz de saat 03.00 sularında fırtınadan dolayı hasar gördüğü için Edremit ilçesinde bir süre enerji kesintisi yaşanmıştır.

Oluşan arıza nedeniyle Van merkezde enerjisiz kalan noktalar, alternatif kanallardan beslenerek saat 08.30 sularında enerjilendirilmiştir. Edremit ilçesinde oluşan arızaya da ekiplerimiz sabahın ilk ışıklarıyla müdahale ederek onarımları tamamlamış ve saat 11.30 sularında Edremit ilçesine de aşamalı olarak enerji verilmiştir.

Olumsuz hava şartlarının şebekemize verdiği hasar nedeniyle oluşan enerji kesintisinden mağdur olan vatandaşlarımızın gösterdiği anlayışa teşekkür ediyoruz. Ayrıca fırtına nedeniyle kopan iletkenlerin vatandaşlarımızca tespit edilmesi durumunda; iletkenlere hiçbir şekilde müdahale etmemelerini, acilen 186 Çağrı Merkezimizi arayarak bildirim yapmalarını halkımızın can ve mal güvenliğinin korunması adına önemle rica ederiz.

Enerji sürekliliğini sağlamak için ekiplerimizin mesai mefhumu gözetmeksizin görevlerinin başında olduğunu değerli kamuoyunun bilgisine sunarız.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle