Vedaş'tan Enerji Haftası Etkinkikleri - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Vedaş’tan Enerji Haftası Etkinkikleri

Admin | 18 Ocak 2018 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) “enerji tasarrufu haftası” kapsamında hizmet bölgesinde eğitim veren ilköğretim okullarını ziyaret ederek enerji tasarrufu hakkında bilgilendirmede bulundu.

Van, Bitlis, Muş ve Hakkari illerinde ilköğretim öğrencileri ile buluşan VEDAŞ yetkilileri animasyon ve görsel sunumlar ile öğrencilere enerji tasarrufunun önemi hakkında bilgiler verdi.

Alınacak küçücük tasarruf önlemlerinin bile dünyayı daha yaşanabilir kılacağını belirten VEDAŞ Şirket Müdürü Emrullah OKUDUCU: “Enerji tasarrufu konusunda öğrencilerimizde pozitif yönde kalıcı davranış değişiklikleri oluşması için animasyon, sunum ve broşür gibi öğrencilerin ilgisini çeken ve farklı duyulara hitap eden eğitim materyalleri kullandık. Eğitim sonunda öğrencilerimizden, enerji tasarrufu yapmazsak nasıl bir gelecek bizi bekliyor olurdu? konulu resim çizmelerini istediğimizde karanlık ve çevre kirliliğinin olduğu bir dünyayı resmetmeleri eğitimlerimizin olumlu çıktılarından biri oldu.” dedi.

Enerji israfının önlenmesinin milli kaynakların korunması anlamına da geldiğini vurgulayan OKUDUCU: “ Şirketimiz, vizyon ve misyonu gereği enerjinin verimli kullanılarak israf edilmemesi amacıyla hizmet bölgesi genelinde çalışmalarını sürdürmektedir. Özellikle kaçak elektrik kullanımının en büyük enerji israfı olduğunu düşünmekteyiz. Sadece bir evin kaçak elektrik kullanırken harcadığı enerjinin yirmi hanenin ihtiyacını karşılayacak düzeyde olduğu göz önünde bulundurulursa israfın boyutları daha iyi anlaşılacaktır. Bu kapsamda yarınları ödünç aldığımız çocuklarımıza enerji tasarrufunu anlatmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ayrıca etkinliklerimizde bizlere büyük kolaylıklar sağlayan İl Milli Eğitim Müdürlerimize ve ziyaretlerimizde bizlere eşlik eden değerli muhtarlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Etkinlikler sonunda VEDAŞ yetkililerince öğrencilere kitap hediye edilirken enerji tasarrufu konusunda çalışmalarının farklı platformlarda devam edeceği bilgisi verildi.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle