Hoşgeldiniz  

Vedaş’tan Elektrik Kesintisi Açıklaması

Admin | 26 Mart 2018 | Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Ülke genelinde etkili olan ve hizmet bölgemizde etkisi daha çok hissedilen olumsuz hava şartları ve şiddetli fırtına nedeniyle şebekemizin belirli bölümlerinde hafta sonu arızalar yaşanmıştır.

Şiddetli fırtına günlük hayatı olumsuz etkilerken; uçan çatılar, kopan iletkenler, hatlarımızın üzerine devrilen ağaçlar ve şiddetli fırtınanın enerji nakil hatlarımızda oluşturduğu hasarlar nedeniyle bazı bölgelerde enerji arzında kesintiler yaşanmıştır.

Merkez ve kırsal bölgelerde etkisini çok güçlü hissettiren şiddetli fırtınanın oluşturduğu hasarları önlemek için ekiplerimiz ilk andan itibaren tüm imkan ve kapasiteyle seferber olmuş vatandaşımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden arızalara öncelik vererek onarımlara başlamıştır. Olumsuz hava şartlarına rağmen ekiplerimizin mesai mefhumu gözetmeksizin gayretli ve özverili çalışmalarıyla mümkün olan en kısa sürede enerji akışı sağlanarak şebekemizin % 95’i enerjilendirilmiştir. Kalan % 5’lik kısmın enerjilendirilmesi için ekiplerimiz çok yoğun bir tempoda çalışmasını aralıksız sürdürmektedir. VEDAŞ ailesi olarak vatandaşlarımızın mağdur olmaması için tüm gücümüzle sahada görevimizin başında olduğumuzu değerli kamuoyunun bilmesini isteriz.

Son olarak bu tip arızaların yaşandığı dönemlerde vatandaşlarımızın yere düşen iletkenlere temas etmemesini benzer durumların tespit edilmesi durumunda 186 Çağrı Merkezimize ya da 0538 655 28 28 Whatsapp ihbar hattımıza bildirilmesini önemle rica ederiz.

Olumsuz hava şartları ve şiddetli fırtına nedeniyle oluşan arızalar sırasında enerjisiz kalan vatandaşlarımızın gösterdiği anlayışa teşekkür ederiz.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle