Hoşgeldiniz  

VEDAŞ’TAN BASIN DUYURUSU

Admin | 18 Aralık 2017 | Eğitim, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Şirketimiz 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereğince Van Şirket merkezi binamızda 15.12.2017 tarihinde yangın tatbikatı düzenlenmiştir.

Şirketimizin İş Sağlığı ve Güvenliği birimince hazırlanan tatbikat senaryosu gereği, hizmet banası arşiv biriminde oluşan yangın nedeniyle sirenlerin çalmasıyla başlamıştır. Siren sesini duyan personel yangın merdiveninden inerek hızlı bir biçimde binayı boşaltmış, bina dışındaki güvenli toplanma alanına geçmiş ve bölgede tehlikenin geçmesini beklemiştir. Senaryo gereği duman zehirlenmesi geçiren bir personelin ilk yardım müdahalesi yapıldıktan sonra ambulans ile hastaneye sevki gerçekleştirilmiştir. Sonrasında A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Dr. Fırat ERTÜRK tarafından, yangına nasıl müdahale edilmesi gerektiğine yönelik pratik bilgiler verilmiştir. Başarılı gecen yangın tatbikatından sonra personele hitaben Şirket Müdürümüz Emrullah OKUDUCU konuşma yapmıştır.

OKUDUCU konuşmasını; “Çalışanlarımızın olası iş güvenliği anlamında her türlü tehlikeye karşı yaşamsal tedbirleri öğrenmeleri ve pekiştirmeleri için gerçekleştirdiğimiz yangın tatbikatını başarıyla sonuçlandırdık. Bu tip tatbikatlar ile ana hedefimiz; işyerlerimizde sıfır iş kazası” için çalışmalarımızı yürütmek, personelimizin acil durumlarda neler yapması gerektiğini öğretmek, acil durum bilgilerini güncel tutmak ve önleyici tüm tedbirleri kalıcı davranış haline getirmektir.’’ diyerek konuşmasını tamamlamıştır.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020