VEAH'ta Bağımlılıkla Mücadele Gençlik Çalıştayı Düzenlendi. - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

VEAH’ta Bağımlılıkla Mücadele Gençlik Çalıştayı Düzenlendi.

Admin | 07 Şubat 2021 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Sağlık, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

VEAH Eğitim ve Araştırma Hastanesi Toplantı Salonunda üye katılımıyla İl Bağımlılıkla Mücadele Teknik Çalışma Grupları Toplantısı gerçekleştirildi.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Van Şubesi ve S.B.Ü Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genç Yeşilay Topluluğu tarafından ‘Bağımlılıklarla Mücadele Gençlik Çalıştayı’ düzenlendi. Güvenlik Birimi Yeşilay Cemiyeti Van Şubesi tarafından verilen Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi’ne katılım sağlayarak ,madde bağımlılığına yönelik farkındalık ve bilinç kazandı.


Gençlik Merkezinde ki ‘Bağımlılıklarla Mücadele Çalıştayı’ Hastane idarecileri ve Güvenlik personellerinin katılımları ile gerçekleştirildi.

Yeşilay Van Şubesi Bağımlılıklarla Mücadele Çalıştayının ilk gününde yaptığı açılış konuşmasında, projenin amacının Yeşilay ekibine yeni gönüllüler eklemek ve bu gönüllülerin bağımlılık ile ilgili düşündükleri projelerine destek olmak olduğunu söylendi.Gençlere proje döngüsü eğitimi, proje amaçları ve bağımlılıklarla mücadele eğitimleri (tütün, teknoloji, alkol, madde bağımlılığı) akran eğitimciler tarafından verildi. Çalıştayın 2. Gününde ise anlatılan bilgiler doğrultusunda gruplar oluşturularak gençlerden bağımlılıklarla ilgili proje üretmeleri ve ürettikleri projeleri yıl içerisinde yerelde uygulamaları istendi. Üretilen projeleri her grup tek tek anlatarak arkadaşlarına aktardı.

Bağımlılıklarla mücadele çalıştayına katılan S.B.Ü Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr.Sebahattin Çelik Başhekim yardımcısı Op.Dr.M.Kadir Bartın, Hastane Müdürü Şahabettin Işık ve Özel Güvenlik Birim Sorumlusu Selami Bile , bilgi ve birikimlerini aktardılar.Çalıştay sonunda programa katılan Hastane özel Güvenlik Görevlilerine Yeşilay hediyeleri ve katılım belgeleri Başhekim Doç.Dr. Çelik ve Başhekim yardımcısı Opr.Dr.Bartın Hastane Müdürü Işık tarafından takdim edildi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle