VEAH Tandır Yanıkları Önlemek Projeleri Geliştiriyor - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

VEAH Tandır Yanıkları Önlemek Projeleri Geliştiriyor

Admin | 01 Ocak 2021 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

VEAH’ın Tandır Yanıklarını Önlemek İçin Hazırlamış Olduğu Projenin Çalışmaları aralıksız devam ediyor

Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi, ezelden beri insanların ölümüne veya yaralanmasına neden olan tandır yanıklarını önlemek için hazırlamış olduğu projenin çalışmaları köy,köy mezra,mezra devam ediyor.
Van Devlet Hastanesi bünyesinde 2007 yılında kurulan ve 2011 yılında Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesine taşınan yanık merkezi, Doğu Anadolu Bölgesinin yanı sıra Güneydoğu Anadolu Bölgesinin bir kısmına hitap ediyor. Birçok insanın ölümüne ve sakat kalmasına sebep olan tandırlardan kaynaklı yanıklarının  ciddi artış gösterdiği ilimiz ilçelerinde VEAH Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr.Sebahattin ÇELİK Yönetimindeki bir komisyon ekibi oluşturarak Bahçesaray ,Çatak,Gürpınar,Gevaş,Saray,Muradiye,Erciş, Edremit,Çaldıran, ve köylerindeki araştırmaları ve çalışmaları devam ediyor.
Van’ın tüm köylerde anketler yapılarak, Muhtarlar başkanlığında kurulan komisyonlardan gerekli bilgiler alınıyor. Öncelikle Tandır sayılarının belirleneceği, bunların kaçının yerde, kaçının duvarda gömülü olduğuna bakılarak sınıflandırmalar yapılarak kamuoyuyla paylaşılacağı söylendi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle