VAYAB"Van Denizi Mavi Kalsın "Sloganıyla 6.Şiir ve Müzik Şölenini Düzenledi - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

VAYAB”Van Denizi Mavi Kalsın “Sloganıyla 6.Şiir ve Müzik Şölenini Düzenledi

Admin | 07 Eylül 2019 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Van Şair Yazarlar Birliğinin (VAYAB) Dem Meclisi adı ile gelenek hâline getirdiği müzik ve şiir şöleninin altıncısı Edremit sahil de bulunan Van kahvaltı konağı ve cafe’ de gerçekleştirildi.

Gecenin sunumunu yapan VAYAB Başkanı Şair ve yazar Yaşar ADIYAMAN duygularını şöyle ifade etti; Dem Meclisi Anadolu da bir gelenek olarak köy evlerinde yapılırdı. Bu geleneği günümüz konseptine uygun bir şekilde Dem meclisi adı ile yapıyoruz. Her meclisin bir konudu vardır ve meclisi yöneten bir ağası vardır. Bu gün Dem Meclisi Ağası Özalp Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr Nazmi YÜKSEK hocamızdır, konumuz ” VANGÖLÜ KİRLENMESİN, VAN DENİZİ MAVİ KALSIN ” sloganı ile programımızı icra edeceğiz. Katılım sağlayan herkese çok etti. VAYAB Van için önemli bir değerdir herkesin sahip çıkması gerekir dedi…

Van şair yazarlar birliği olarak amacımız ve ilkelerimiz ışığında Vanın kadim değerlerini bir arada tutmak zorunlu bir görevdir.

Bölmeden parçalamadan VAYAB adı altinaltında da sanatsal kültürel ve ahlaki değerlerle zirveye taşımak istiyoruz.
Şovenist hareketlerle geçici bloklar oluşturarak kendi emelerine çare arayanlar yanlış yaptıkları gibi bizleri de yanlış yola sapmaya kalkmasınlar.

VAYAB ilkeleri bulunan Van halkına mal olmuş bir oluşumdur. ” dedi.

  1. Dem Meclisi Ağası Prof Dr Nazmi YÜKSEK ise duygularını şöyle ifade etti. VAYAB kültürümüze katkı sunan değerli bir oluşumdur, Ben genel de her programa katılırım VAYAB Başkanı Yaşar ADIYAMAN sağolsun her program da bizleri onure eder, bugün de bizleri Dem Meclisi Ağası ilan ettiler kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bu gün Dem Meclisi Ağası olarak ev sahibi konumunda birisiyim bu vesile ile katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum. dedi.
    Geceye katılımcı olarak iştirak eden,
    Ümit KAYAÇELEBİ, Lokman TEKİN, Mustafa IŞIK,
    Necla ARPA GÜLAÇAR, Ahmet ZAHİROĞLU , Gülşah TÜRK, Menduh BAYEZIT, Ramazan YILDIRIMÇAKAR, Şevket SULHAN, Serhat YILDIZ
    Kenan EREN, Erdal ŞAHİN, Erkan ERYİĞİT, Emine BİŞENG SABIRLI ve Yusuf SAHİK, Mehmet AKÇAY ( AŞIK ÇAĞLARİ), Kazım GÜLLE ( AŞIK KAZIMİ) şiir ve müzik eşliğinde doyumsuz bir geceye imza attılar.

Gecenin en önemli anlarında biri VAYAB Başkanı Şair ve yazar Yaşar ADIYAMAN Van gibiyim şiiri ve Kavram Dershanesi Müdürü şair ve yazar Lokman TEKİN geceye anneler adına kürtçe bir şiir ile gönönülleri mest etti.

Van Kahvaltı Konağı ve cafenin ev sahibi Ahmet CİNTAN VAYAB yönetimine ve katılım sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum dedi

Geceye sponsor olan Divan aqua park adına geceye telefon ile bağlantısı ile katılım sağlayan Dr. Fatih DEDE ise orada olamamanın derin hüznünü yaşıyorum, kültürümüze ve değerlerimize sahip çıkmamız gerekir ülkemize geleceğimize sahip çıkmak adına kültürel değerleri önemsiyorum. Bu tür organizasyonlara her zaman destek olacağız, destek veren emek veren herkese çok teşekkür ediyorum, dedi.

Dark blue bölge başkanı Necmi korkmaz ise bu gecenin düzenlenmesinde emeği geçen dostum Yaşar ADIYAMAN ve yönetimine ve katılım sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum dedi.

Geceye katılım sağlayan şair
, yazar ve sanatçılara VAYAB ve Van Kahvaltı Konağı birer katılım belgesi takdim ettiler.

Geceye belgeleri takdim eden Edremit İlçe Jandarma Komutanı Fatih TEMİZ ve Prof Dr Nazmi YÜKSEK’e VAYAB adına kitap takdim edildi…
Hatıra fotoğrafı çekildikten sonra gece sona erdi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle