resim
Vatandaşlardan Kaldırımdaki Taksi Durağına Tepki - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Vatandaşlardan Kaldırımdaki Taksi Durağına Tepki

Admin | 04 Ağustos 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van Büyükşehir Belediyesi kent merkezindeki birçok taksi durağı için yeni ve modern yerler inşa ederken, bazı taksi durakları ise kaldırım üstündeki görüntüsüyle tepki çekiyor.

HABER:ERCAN ULUTAŞ

Van’ın en işlek caddesi olan Cumhuriyet Caddesinin kaldırımı  üzerinde bulunan taksi durağı, son günlerde esnafın ve vatandaşın fazlasıyla tepkisini topluyor.          Söz konusu taksi durağının yapılan onca şikayet ve itirazlara rağmen kaldırımdan kaldırılmaması tepki çekiyor.
Vatandaşlar; “Ülkenin hiçbir yerinde bir taksi durağının kaldırıma park edildiği, hem yayaların geçiş güzergâhını hem de esnafın görüş alanını engellediği görülmemiştir” diyerek belediyeyi göreve çağırıyor.          Eski Türk Hava Yolları durağında bulunan söz konusu taksi durağı gerek yayaların geçiş güzergahını, gerekse de civar esnafın dükkanlarının cephesini kapatıyor.

Normal şartlarda belediyenin kaldırım üstündeki Taksi Durağına ruhsat verilmemesi gerektiği yorumları yapılırken, söz konusu durağın kaldırılması isteniyor.

Vatandaşlar esnafı sürekli karşı karşıya getiren kaldırım işgali sorununun büyümeden çözülmesi gerektiğini söylüyor.
Çözümün ise, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne gelen çok sayıdaki şikâyetin değerlendirilmesi ve söz konusu durağın yerinden kaldırılması olarak gösteriliyor.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle