Vaski''Köprüden Geçen Kanalizasyon Hattı Yenilendi'' - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Vaski”Köprüden Geçen Kanalizasyon Hattı Yenilendi”

Admin | 05 Temmuz 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Sağlık, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi(VASKİ) ekipleri halkın kuruma bildirdiği arızalara anında müdahale etmek için yoğun gayret gösteriyor.

Van İpekyolu İlçesi Kıratlı Mahallesinde de meydan gelen kanalizasyon arızası giderildi. Mahallenin köprüden geçen kanalizasyon hattının onarımı kısa zamanda yapılarak hizmete alındı. Yıllardır dereye akan atıklar büyük bir çevre kirliliğine neden oluyordu.

Köprüden geçen ve yıllar önce yapılıp onarılmayan çürümeye terk edilen kanalizasyon hattı arızası VASKİ ekiplerine bildirildiğinde, önce yetkili kurum amirleri tarafından incelendi. Arıza yerine giden yetkililer yaptıkları incelemeden sonra ekipleri yönlendirerek çalışmalara start verildi.

Ekiplerin yoğun çalışma temposu ile sürdürdüğü çalışma sonucu köprüden geçen kanalizasyon hattı metal borularla değiştirilerek onarıldı.

Kıratlı Mahalle Muhtarı Abdulhakim Erdoğan, VASKİ bizi büyük bir sıkıntıdan kurtardı. Yıllardır bu anı bekliyorduk. Dereye akan atıklar ve kokular bizleri rahatsız ediyordu. Sesimizi duyan ve yardımımıza anında koşan VASKİ idarecileri ve emektar ekiplerine teşekkür ederiz.” dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle