Hoşgeldiniz  

Vaski’den Karpuzalan Mahallesine Tarihi Hizmet

Admin | 01 Haziran 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi(VASKİ) çalışmalarında hizmetle şimdiye kadar tanışmayan yerleşim birimlerine öncelik tanıyor. Karpuzlan Mahallesinde yılladır hasretle beklenen hizmet büyük sevinç yaşattı.

Yıllarca altyapı hizmetinden mahrum yaşayan ve istekleri yerine getirilmeyen bazı mahalleler ilk kez hizmetle tanışıyor.Mahalleye ilk defa kanalizasyon hattı çekilmeye başlandı.

Van İpekyolu İlçesi Karpuzalan Mahallesine de ilk kez yapılan kanalizasyon hattı yapımı devam ediyor.

Hizmeti sevinçle karşılayan 600 haneli Karpuzalan sakinleri, bizim sesimiz ilk kez duyuldu. Genel Müdürümüz bizzat gelerek bizim mutluluğumuza ortak oldu. Kendisine ve ekibine minnettarız” dediler.

Çalışmaları teknik heyek ile yerinde denetleyen VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, Karpuzalan Mahallesi ilk kez kanalizasyon hizmeti alıyor. Daha önce yapılmayan ve sürekli geciktirilen bu hizmeti bugün sunmanın sevinicini yaşıyoruz. Böylesi büyük ve merkezi bir mahallemizin en temel hizmetlerden mahrum bırakılmasını kabul edemezdik.Ekiplerin gayretleriyle kısa zamanda bu hizmeti bitirmiş olacağız” şeklinde konuştu.

Karpuz alan Mahallesine 6 bin 500 metrelik bir kanalizasyon hattı çekilmesi ile sorun ortadan kaldırılacak. Çalışmalar bu ay içinde bititirilerek hizmete sunulacak.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle