Vaski'den Gevaş'a Turistik Hizmeti - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Vaski’den Gevaş’a Turistik Hizmeti

Admin | 31 Ocak 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

 

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi(VASKİ), sorunların çözümü için belirlenen programlarla yeni hizmetlere imza atıyor. Bilhassa turizm sezonunda büyük ilgi gören bazı yerleşim yerlerinin sorunlarının çözümü için ayrı bir çalışma yürütülüyor.

Gevaş’ın daha önce belde statüsünde olan ancak Büyükşehir yasası ile mahalleye dönüştürülen Akdamar Mahallesinin sorunları da ele alınarak ayrı bir başlıkta görüşüldü.

Bir süre önce VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş’ı makamında ziyaret eden Akdamar Mahallesi Muhtarı ve aynı zamanda Gevaş Muhtarlar Derneği Başkanı Nevzat Çalımlı, yaptığı açıklamada, VASKİ’nin Akdamar’ra özel ilgi gösterdiğini ve altyapı sorunlarının bir an önce çözümü için talimat verildğini belirtti. Akdamar Mahallesi Muhtarı olan Nevzat Çalımlı, Gevaş ilçesinde son zamanlarda ciddi çalışmalar oldu. Başta Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu ve VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş ile tüm ekibine ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

Bahar ve Yaz aylarında turistik bir yerleşim yeri oldukları için nüfuslarının üç dört kat arttığına dikkat çeken Çalımlı, muhtarlarlığını yaptığım Akdamar Belde olarak hizmet veriyordu. Daha evvel dört mahalleydi. Büyükşehir yasası ile birlikte Akdamar mahallesi oluşturuldu. Mahallemiz yeni altyapı çalışmaları ile yepyeni bir cazibe merkezi haline gelecek. Artık buralar turizme daha çok hizmet etmiş olacak” şeklinde konuştu.

Hişet Mahalle Muhtarı Asım Selvi ise, daha önceki yıllara nazaran son zamanlarda yapılan VASKİ çalışmalarından dolayı memnunuz. Mahallemde çok sorunlarımız vardı. Allaha çok şükür şu an hiç bir sorunumuz kalmadı. Bütün bunlar için Valimize, Genel Müdürümüze ve Gevaş VASKİ şube müdürü Tevfik Ergenç’e teşekkür ediyoruz” dedi.

Eyüp Badem isimli vatandaşa da “uzun zamandır Gevaş ilçesinde yaşıyorum. VASKi nin çalışmalarından memnunuz. Ufak bir sorun çıksa dahi aradığımızda hemen gelip yapıyorlar. bu gibi durumlarda sıkıntı yaşamıyoruz. VASKİ çalışanlarına teşekkür ederiz. Son bir iki ayda Gevaş’ın su sorunu çözüme kavuşturuldu. Gevaş ilçemizin su ve kanalizasyon sorununun yüzde 80-90 civarını çözüldü. Son zamanlarda medya ve sosyal paylaşımlarda takip ettiğimiz kadarıyla büyük çalışmalar yaparak güzel hizmetler yapılıyor. Van Büyükşehir Belediyesi ve VASKİ başarılı çalışmalara imza atıyorlar. Şimdiye kadar yapılan çalışmalardan memnunuz bundan sonrada böyle gideceğine inanıyorum” şeklinde duyugğuların ifeade etti.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle