Vaski'den Cumhuriyet Caddesine Tarihi Hizmet - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Vaski’den Cumhuriyet Caddesine Tarihi Hizmet

Admin | 09 Ekim 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Cumhuriyet Caddesinin  yıllarca yapılmamış altyapı ve kanalizasyon  sorununu Van Su ve Kanalizasyon İdaresi(Vaski) devreye girerek tarihi bir hizmete imza attı.

 

Yıllarca altyapı hizmeti görmeyen ve kendi kaderine terk edilen Cumhuriyet Caddesinin kanalizasyon sorununu Van Su ve Kanalizasyon İdaresi  (VASKİ( ekipleri çözdü.

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi VASKİ, altyapı çalışmalarında büyük başarılara imza atıyor. Van kent merkezinde yıllardır altyapısı bulunmayan sokağa 50 yıl sonra ilk kez kanalizasyon hattı çekildi.

Cumhuriyet Caddesi 2. Sokakta bulunan esnaf bu güne kadar büyük zorluklar yaşadı, sesleri bugün kadar duyulmadı. İlk kez kanalizasyonun gelmesini sevinçle karşılayan esnaflar yapılan hizmetin kendilerini memnun ettiğini belirttiler.

Esnaflardan Ömer Şeker, yapılan çalışmalardan ve bu sıkıntının giderilmesinden dolayı sesimizi duyan ve çalışmaları başlatan Valimiz ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Murat Zorluoğlu,VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş ve ekibine teşekkür ederiz” dedi.

Sokakta yapılan çalışmalarda ekipler zor anlar yaşadı. Daha önce altyapı girmeyen sokakta zeminin 50 cm’lik betonla kaplı olması nedeniyle kepçeler kazı yapamadı. Daha sonra getirilen beton kırıcı aracı ile kazı yapılması mümkün oldu.

Çalışmaların birkaç gün içerisinde bitirilerek, kanalizasyonunu hizmete gireceği belirtildi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle