resim
Vaski'den Çağrı''Su Borçları İçin Süre Uzatıldı'' - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Vaski’den Çağrı”Su Borçları İçin Süre Uzatıldı”

Admin | 01 Ağustos 2018 | Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi VASKİ, Kamuya ait olan borçların yapılandırılmasına yönelik başvuru süresinin 27 Ağustos’a kadar uzatıldığını duyurdu.

VASKİ, su borcu olanların daha kolay ödeme yapabilmeleri için, son günü beklemeden daha rahat bir ortamda işlemlerini yapmalarına yönelik abonelerine çağrıda bulundu.

VASKİ’nin yapılandırma için her gün açık olduğu ve işlemlerini yürüttüğü açıklanarak, abonelerin yoğunluk ve rahatsızlık yaşamamaları için son güne kalmadan bu imkândan faydalanmalarını istedi.

Su borcu olanların 27 Ağustos Pazartesi gününe kadar bu işlemlerine devam edebilecekleri belirtildi. Resmi Gazetede yayınlanan 7143 sayılı karar ile, su borcu olanlara hem yüzde 90’a varan faiz affı hem de taksitlendirme imkânı tanınıyor.

VASKİ, su borcu yapılandırmasının İpekyolu Caddesi merkez binası ile tüm VASKİ ilçe müdürlüklerinde devam ettiğini de açıkladı.

VASKİ, ayrıca yapılandırma sonunda borcunu yapılandırıp ödemeyenler hakkında da hızlı bir icra işlemi başlatılacağını duyurarak bu konuda gereken hassasiyetin gösterilmesini hatırlattı

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle