Hoşgeldiniz  

Vaski Kato Dağındaki Narlı Karakoluna Su Hattı Çekiyor

Admin | 07 Ocak 2019 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+


Van Su ve Kanalizasyon İdaresi VASKİ’nin en ücra yerleşim birimlerine yönelik yaptığı hizmet atakları büyük takdir görüyor.

Yıllarca hizmetten mahrum bırakılan kırsal mahalleler bir bir hizmetle tanışıyor. Çatak ilçesinin Narlı Mahallesinde bulunan Karakola da uzun ve yorucu bir çalışmadan sonra su ulaştırıldı.

Kato dağı eteklerinden çıkan kaynak suyundan yaklaşık 10 bin metrelik yeni hat getirilerek susuzluk çeken karakolun su sorunu giderilmiş oldu.

Ekiplerin geçtiğimiz ayın sonunda yaptığı kazı çalışmaları ile dağlardan engebeli arazilerden su hattı çeken ekipler hem Narlı Karakolunu ilk kez suya kavuştururken, Narlı Mahallesine de ek su hattı bağlantısı gerçekleştirdi.

VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, biz uzak yakın demeden, en uzak mezraya bile hizmet götürdük. Vatanın korunmasında canını bizim için siper eden askerlerimize de hizmetin en iyisini yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Narlı Karakolumuzun su eksikliğini gidermek bizim için büyük bir başarıdır. Vatanın her karışında görev yapan evlatlarına minnet borçluyuz” dedi.

Narlı Karakoluna su verilmesini sevinçle karşılanırken Karakol Komutanı Taner Can, bu hizmetten dolayı VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, Güney Şube Müdürü Tevfik Ergenç ve diğer yetkililerine teşekkür ederiz. Büyük ve önemli bir hizmete kavuştuk, yıllarca beklediğimiz hizmeti büyük zorluklarla bize ulaştıran ekipleri de kutluyorum ” şeklinde konuştu.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle