Vaski Kar ve Tipiye Rağmen Hizmet Veriyor - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Vaski Kar ve Tipiye Rağmen Hizmet Veriyor

Admin | 27 Şubat 2019 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi VASKİ ekipleri kar ve tipi koşullarında da hizmeti aksatmıyor. Engebeli arazilerde yoğun kar ve elverişsiz hava şartlarında da su ve kanalizasyon arızalarının giderilmesi için çalışanlar büyük emek harcıyor.

Çaldıran İlçesinin Kaz gölü mevkiinde arıza veren hattan dolayı Recep Tayyip Erdoğan Mahallesinde su kesintisi meydana geldi. Arızanın haber verilmesi üzerine ekipler harekete geçti. Arıza veren 200’lük su borusunun değişimi için yoğun kar ve tipide harekete geçen ekipler, gece boyu çalışarak arızayı gidermeyi başardı. Tekrar su verilen Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi sakinleri ekiplere minnettarlıklarını ifade ettiler.

Öte yandan Gürpınar’ın Bozyigit Mahallesinde de hava yapan şebeke hattına vantuz takılması için çalışma başlatıldı.

Su şebekesi hattında meydana gelen patlak onarıldı. Mahalleyi susuz bırakan arızanın giderilmesi için zamanla yarışan VASKİ ekipleri mahallede gün boyu çalışmalarını sürdürdü.

Bozyiğit Mahallesi Muhtarı Adil Karakoç, bizim su sıkıntımızı gidererek bizleri büyük bir sorundan kurtardınız. VASKİ ekiplerinin gayretine ve emeğine teşekkür ederiz” dedi.

Etiketler: , , , , ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle