Vaski İlklere İmza Atıyor - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Vaski İlklere İmza Atıyor

Admin | 23 Aralık 2017 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

 

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü çalışmaları büyük takdir görüyor. Altyapı çalışmlarını aralıksız sürdüren VASKİ. Van’da ilklere de imza atmaya devam ediyor.

Van’da ilk kez kazı yapılmadan, yollar tahrip edilmeden kanal görüntüleme sistemi ile kanalizasyon hatları temizliği gerçekleştiriyor.

Freze kanal temizleme ve görüntüleme işi bölgede ilk defa VASKİ tarafından uygulandı. Kullanma ömrünü doldurmuş olan şebeke hatlarının ömrünü en az 10 yıl daha uzatan bir çalışma olan bu sistemle arızalara anında müdahale ediliyor.

Kısa zamanda yapılan arıza giderme çalışması ile vatandaşın sorunlarının en kısa sürede giderilmesi hedeflendi. Şimdiye kadar yapılan çalışmalarda Özel vakumlu ve kameralı araç ile 23 bin metre kanal temizliği, 56 bin metre de kanal görüntüleme hizmeti gerçekleştirildi.

Ayrıca özel vakumlu ve kameralı araçlar sayesinde, sağanak yağışın getirdiği kumların tıkadığı rögarları rahatlıkla temizlenebiliyor. Rögarlardaki çöpleri ve malzemeleri temizleyen ve kanallardaki tıkanıklıkları gideren araç, yer altındaki hiçbir boruya ve altyapıya zarar vermeden kazısız bir şekilde boru içerisindeki atıkları vakumlayarak boşaltıyor.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle