Hoşgeldiniz  

Vaski Hizmetlerine Ara Vermeden Devam Ediyor

Admin | 01 Haziran 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Edremit’te ana su isale hattında bir arızanın oluştuğu ve çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi.

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi(VASKİ) ekipleri gece boyunca arızayı gidermek için çalıştı.

Van’a içme suyu temin eden ana hatta meydana gelen su arızasının giderilmesi için yoğun bir mesai harcanıyor. Ekipler iftar ve sahurlarını arıza yerinde yaparak, arızanın bir an önce giderilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Gürpınar Bejingir su kaynağından gelen 1.500’lük ana isale hattının Edremit Çimento Fabrikası civarında karayolunda meydana gelen arızaya ekipler müdahale etti. Arızadan dolayı bazı mahallelerde su seviyesinde kısa süreli düşmelerin oluşacağı uyarısı yapıldı.

Gece boyu süren çalışmalarda halkın mağduriyet yaşamaması için gerekli tedbirlerin alındığı ve su kesintisine gerek kalmayacak şekilde bir çözüm bulunacağı açıklandı.

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Ali Tekataş, ekiplerin çalışmalarını yerinde takip ederek, ekiplerden bilgiler aldı.

Tekataş, Edremitte şehirlerarası karayolu üzerinde 1.500 lük hatta meydana gelen arızanın giderilmesi için ekiplerimiz yoğun gayret gösteriyor. Suyun borulardan tamamen boşalmasına mütakip hızlı bir şekilde arıza giderilecek ve mümkün olduğu kadar şehir merkezine su kesintisi yaşatılmamaya gayret edilecektir. Gece boyu durmaksızın çalışan ekiplerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Su sıkıntısı yaşayan bazı mahallelere Ramazan ayında vatandaşların sıkıntı çekmemesi için tankerlerle takviye yapıldığı da açıklandı.

Etiketler: , , ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle