Vaski Halk Sağlığına Büyük Önem Veriyor - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Vaski Halk Sağlığına Büyük Önem Veriyor

Admin | 07 Temmuz 2018 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Sağlık, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van Su ve Kanalizasyon idaresi(VASKİ) bir ihmale daha son veriyor. Kentte bulunan tüm depolar seramikle kaplanıyor. Ekipler depolarda çalışmalarına devam edereken, yeni depoların yeni görünümü ve sağlıklı oluşu takdir gördü. Merkez ve tüm ilçelerde bulunan depolar baştan sona yenilerek seramik kaplama yapılıyor.

Şimdiye kadar halkın sağlıklı su içmesi için gerekli şartların oluşturulmadığına dikkat çekilerek, halk sağlığını direkt etkileyen hijyenik depo yapımının ilk kez kapsamlı olarak ele alındığı ve çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Proje kapsamında sadece betonla kaplanmış ve yıpranmış, yer yer yosun tutmuş depoların tümü seramikle kaplanıyor.

Yalıtımı olmayan betonarme yer altı su depolarında yaşanan en büyük sıkıntının deponun suyu dışarı sızdırması veya yeraltı sularının içeri sızarak suyu kirletme riskinin bulunması olarak görülüyor.

Yıllardır halk sağlığının hiçe sayıldığı ve en gereksinim olan suyun halka sağlıklı olarak verilmediği dile getirilerek tüm içme suyu depolarının temizlenmesi, seramik kaplaması ekiplerce sürdürülüyor denildi.

Depoların seramikle kaplanması sırasında zaman zaman su kesintilerinin olabileceğine dikkat çekilirken, halkın en az seviyede etkilenmesi için de azami önem verildiği ve bu çalışmaların periyodik olarak devam ettiği açıklandı.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle