resim
Vaski Hacıbekir'de Çevre Kirliliğine Son Veriyor - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Vaski Hacıbekir’de Çevre Kirliliğine Son Veriyor

Admin | 04 Ağustos 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Sağlık, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi VASKİ, Hacıbekir Mahallesinde yaşanan kanalizasyon sorununu gidermek için harekete geçti. Mahalleliye rahat bir nefes aldıracak çalışma ile çevre kirliliğinin de önüne geçilecek.

Açıktan Kirman Deresine akan borular değiştiriliyor, sorun mahalle halkı ile uyum içerisinde çözüldü. Mahalleli VASKİ’ye teşekkür etti.

Kirman Deresi kenarında bulunan 100’den fazla evin 4 yıldır süren şikâyetleri son buluyor. Arıza yerinin bataklık ve sık ağaçlık kesimde kaldığı ve vatandaşın arsasından yolun geçmesinden dolayı bölgeye şimdiye kadar müdahale edilemedi. VASKİ ekipleri mahalle halkı arasında yapılan görüşmelerde anlaşmaya varıldı.

Ağaçlık alanda çalışmalar başlatıldı. İş makineleri yol açarak ekipler arıza yerine ulaştı. Arızalı borular değiştirilmeye başlandı. Bataklık alandan dolayı çöken kanalizasyon borularından akan sızıntılara son veriliyor. Boruların değiştirilmesiyle dereye akan ve çevreyi aşırı rahatsız eden kokular da giderilmiş olacak.

Yaklaşık 400 metrelik kanalizasyon hattı 200’lük korige boru ile değiştirilerek, mahalle halkı yıllardır mustarip olduğu sorundan kurtarılıyor.

Çalışmaların başladığı alana giden Kanalizasyon İşletme Şube Müdürü Rahmi Turgut, ekiplerin çalışmalarını takip etti. Ekiplerin çalışmalarını takdirle karşılayan Hacıbekir Mahallesi sakinleri, yıllardır pis kokulardan rahatsız olup evlerinde oturamaz hale geldiklerini belirterek, 4 yıldır süren bu sorunun çözümü için kendilerini yalnız bırakmayan VASKİ yetkililerine teşekkür ettiler.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle