Vaski Ekipleri Zorlu Hava Şartları İçerisinde Hizmet Veriyor - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Vaski Ekipleri Zorlu Hava Şartları İçerisinde Hizmet Veriyor

Admin | 31 Ocak 2019 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+


Van Su ve Kanalizasyon İdaresi VASKİ ekipleri Erciş’te gelen su arızası ihbarı ile harekete geçti. Ekiplerin karla kaplı yolu aşmaları kolay olmadı. Velibey Yaylasına ulaşmak için büyük çaba harcandı. Kepçelerle açılamayan yol için Büyükşehir Belediyesinden destek istendi. Gelen dozer ile metrelerce karın kapattığı yol açılarak arızaya ulaşılabildi. Yapılan hizmet dayanışması ile arıza giderilerek yeniden su verilmeye başlandı.

Erciş’in Velibey Yaylasında bulunan su şebekesinden hizmet alan Keklikova Mahallesine su verilemediği ihbarı üzerine ekipler yola çıktı. Arızanın olduğu yerin engebeli oluşu ve metrelerce karın kapattığı yayla yolu geçit vermedi. Kepçelerin bile yolu açamayarak kara saplanması üzerine Van Büyükşehir Belediyesinden yardım için araç talep edildi.

Gelen dozerin açtığı yolda ilerleyen ekipler, saatler sonra arıza yerine ulaşabildi. Büyük uğraşılardan sonra Erciş VASKİ ekipleri arızayı onararak Keklikova Mahallesine yeniden suyun verilmesini sağladı.

Etiketler: , ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle