Hoşgeldiniz  

Vaski Çatak İçin Atakta 

Admin | 21 Mart 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Sağlık, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi(VASKİ) Çatak’ta belirgin sorunlardan biri olan  altyapı eksikliğini önemli ölçüde gidererek halkın rahat bir nefes almasını sağladı.

VASKİ’nin yaptığı çalışmaların da Çatak’ın ele alındığı bir toplantı düzenlendi. Çatak Kaymakamı Hacı Asım Akgül başkanlığında muhtarların da katılımlı ile yapılan toplantıda ilçede yapılan hizmetler ele alındı.

Toplantıda VASKİ çalışmalarının takdimi muhtarlardan büyük takdir gördü. VASKİ Gevaş Şube Müdürü Tevfik Ergenç’in katıldığı toplatında 2017’de yapılan çalışmalar ile 2018 yılı projeleri değerlendirildi. Ergenç, VASKİ’nin çalışmaları hakkında detaylı bilgiler sundu.

Çatak’ta 2017 yılında VASKİ’nin 13 bin 371 metre su hattı, 5 bin 759 metre de kanalizasyon hattı çektiği, bunun da geçmiş yıllara oranla büyük bir başarı olduğu kaydedildi.

Bu yıl içerisinde de Çatak için yeni çalışmaların başlatılacağı belirtilerek, Karşıyaka, Görentaş, Ağaçlık, Uzuntekne mahallelerine yeni su hattı çekileceği, ayrıca ilçenin ihtiyacı olan 50 tonluk bir su deposu ile 24 adet kaptajın da yapılacağı açıklandı.

Çatak Kaymakamı Hacı Asım Akgül de VASKİ’ye çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, yapılanların halkımız için çok önemli olduğunu,emeğe geçenlere teşekkür ettiğini, bundan sonra da ilçe için yatırımlarını süreceğini söyledi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle