Hoşgeldiniz  

Vantso Seçiminin Şeffaf olmasını Temenni Ediyorum

Admin | 19 Mart 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

 

Van’da sempatisi ile ön plana çıkan geçmişte Deve Kervanı ile İli mizi Ulusal Medyaya gündem eden Van Ticaret ve Sanayi Odası(VANTSO)Başkan adayı İş adamı Zahir Kandaşoğlu Mevcut oada Başkanını ve yönetimini eleştirerek merak edilen sorulara cevap aradık.

7 Nisan’da yapılacak olan  VANTSO seçimleri için YERELVANHABER’e samimi bir  dille  sorularımıza cevap veren Başkan adayı Kandaşoğlu  19 altın Altın Projesi ve oda yönetimi hakkında bilgi bir Röportaj gerçekleştirdik.

-Başkanım  öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

Tabi efendim memnuniyetle.Ben 1962 yılında Van Edremit İlçesinin Çiçekli Beldesinde doğdum.İlk orta öğrenimimi burda tamamladım Liseyide Edremit’te okudum.İlk kazancım çobanlıktan geldi.İlk ticari hayatıma 1981 yılında Doğu Şirketini kurup iş hayatına atıldım.

Sırasıyla 1995 yılında Vanspor Aş.’de Mali işlerden sorumlu Başkan yardımcılığı

1998 yılında Petrol üreticileri işletmeler Sendikası Van temsilciliği

Vantso Meclis üyeliği ve TOBB kurultay delegesi

2001 yılında Vatso Başkanı olarak görev yaptım.

Halen Doğu Şirketler grubu adı altında ticari faaliyetlerim geniş bir şekilde devam etmektedir.

-Başkanım neden tekrar Vantso Başkan adayı oldunuz?

Çok güzel ve yerinde bir soru. Van beni seviyorum  bende Van’ı. Esnaf ve Tüccar kardeş ve abilerimin tavsiyesi  üzerine  tekrar hizmet ağlarını genişlemesi için aday oldum.Biliyorsunuz Van Ticaret ve Sanayi Odasında 15 yıllık bir geçmişim var.Taptığım hizmetler yapacağımızın teninatıdır.Yani anlayacağımız Esnafa hizmet etmek için geliyorum.

-Başkanım oda yönetimini neden eleştiriyorsunuz?

Benim hiçbir esnafla bir sıkıntım yok.Hatta üyelerimizin büyük bir kesimi beni destekliyor.Odanın meslek grupları 12’den 19’a çıkarıldı.Şuan Mevcut Başkan ve yönetim gece gündüz demeden koltuğumu nasıl sağlama alırım diye bir takım akıl almaz işler yapıyorlar.Bu İşlerle alakalı şikayetlerimiz Gümrük ve Ticaret Bakanlığına iletilerek ardında Vantso’ya Müfettişler gönredirildi.Başkan ve yönetimi bu raporları bile ciddiye almadı.

-Başkanım Müfettiş raporlarından bahseder misiniz?

Biliyorsunuz daha önce yapılması gereken seçim itirazlarımız üzerine erlenmişti.Bu süreçte mevcut Başkan beni destekleyen oda üyelerinin yerine kendi adamlarını getirmiş.Meslek grupları üzerinde ciddi oynamalar olmuş.Borçu esnafı bile seçime dahil etmişler. Tabi bunlar hepsi Müfettiş raporlarında mevcuttur.

-Başkanım elinizde bu raporlar varken ilgili makamlara neden şikayettte bulunmadınız?

Olmaz olurmuyum.Bizler bu şikayetlerimizi  Müfettiş raporlarıyla birlikte Savcılığa Teftiş kuruluna ve ilgili tüm mercilere ileterek  şimdi yargını vereceği kararı bekliyoruz.

-Başkanım Mahkemenin vereceği karar 1 Nisan’a kadar biter mi?

Zaten bu şekilde seçime gidilirse büyük sıkıntılar çıkar.Çünkü şimdiden herşey ayarlanmış.Acilen Gümrük ve Ticaret Bakanlığı  ve ilgili  Mahkeme biran önce bu olaya müdahale etmesi gerekir.

-Başkanım  iddia ettiğiniz konular için  Mevcut Başkan neden böyle bir girişimin içine girmiş olabilr?

Geçmişte yaptığım hizmetler yapacağımızın teminatıdır diyerek bu işe koyulduk.Tabi, bunlar şimdiden bir paniğe girdiler.Önceden kayıtlı esnafın büyük çoğunluğu beni desteklemekte.Bunlarda seçimi nasıl kazanırız diye çeşitli senaryolara başvurmuş.Ama bizler önce Allah’ın sonra Yüce adaletimizin keskin kılıcına güveniyoruz.

-Başkanım Hangi projelerinizi vaat  ediyorsunuz?

Yaptığım tanıtım projelerimde 19 meslek grubumuza yönelik 19 Altın projelerimiz var.Biz Memleketimizle ilgili çok yönlü çalışmalarımız var.Spordan tutun Turizme birçok projelerimiz var.Daha önce  Fuar ve Kongre Merkezi ve Özalp Saray kapıköy sınır kapısı projesi  bizim projemizdi.

-Başkanım  bu projeleri hayata geçirmek için Vantso bütçesi yeterli gelir mi?

Tabiki de Vantso bir yatırım odası değil.Hükümetimizin ilgili Bakanlıklarıyla sürekli iletişim halinde olacağız.Bu 19 projemizle beraber 19  tecrübeli arkadaşımız sorumlu olacak.Bizler nasip olursa seçimi kazanırsa Van’dan Ankara’ya bir köprü kurarak bu projelerimiz hayata geçireceğiz.

-Başkanım  size karşı yapılan iddiaları nasıl buluyorsunuz?

Yahu ben ömrümde bilerek kimseyi incittiğimi hatırlamıyorum.Söylelenler nahoş söylemlerdir.Evet bir Radyocu  dayanağı nereye bağlıdır bilmem ama kendisini aşan söylemlerden bahsediyor.Bellidir ki buda belli çevrelerin Avukatlığını yapıyor.Emniyetin ilgili birimlerini olaya el atmasını arzu ediyoruz.Gazetecilik kutsal bir meslektir.Bu tür insanlar sayesinde sizlerde zan altına giriyorsunuz.İşini helaliyle yapan tüm Gazetecileri alnında öpüyorum.

-Başkanım Yerelvanhaber aracılığıyla sizi destekleyenlere bir şey söylemek ister misin?

Yerelvanhaber  ve çalışanlarını gönülden kutlarım.Hak ve hukuk içinde yayın yapılıyor.7’den 70’e herkese selam ve hürmetlerimi gönderiyorum.Çok güzel çalışmalar yapıyoruz.Allah’a şükürler olsun ki halkımızın gönlüne taht kurmuşum.Güzel hizmetler için çalışıyoruz.Temennim şeffaf,adaletli bir seçim olsun.Böyle güzel bir imkanı sunduğunuz için size de çok teşekkür ediyorum.

 

 

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Vantso Seçiminin Şeffaf olmasını Temenni Ediyorum için 1 yorum

  1. Avatar bekir dedi ki:

    iyi çalışmalar

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle