resim
VANSET YÖNETİMİ ŞİŞLİ 'DE ŞİİRE DOYDU - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

VANSET YÖNETİMİ ŞİŞLİ ‘DE ŞİİRE DOYDU

Admin | 10 Haziran 2019 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Kısa bir süre önce kurulmasına rağmen Van’daki kültür,sanat ve edebiyat alanında kendisini iyiden iyiye hissettiren Van Sanat ve Edebiyat Topluluğu 
( VANSET ) üyeleri önceki akşam Şişli Öğretmenler Evindeki etkinlikte biraraya geldi.

Başkanlığını Orhan Demirtaş ‘ın yaptığı toplulukta şairler şiirleri ile dinleyenleri duygulandırırken, aşık ve ozanlar ise bağlamaları ile sanatseverleri adeta mest ederek bir kez daha onların takdirine mazhar oldular.

Aşık Çağları mahlasli Mehmet Akçay, ozan Yusuf Sahik ve Nurhan Atmaca, şairler Orhan Demirtaş, Mustafa Işık, Şevket Sulhan,Ercan Ulutaş, Muhsin Öztopçu, Memduh Beyazıt geceye katılanlara unutulmaz bir gün yaşattı. 

Düzenlenen etkinlikle ilgili açıklama yapan Van Sanat ve Edebiyat Topluluğu Başkanı Orhan Demirtaş ” Bilindiği üzere bizler fırsat buldukça farklı zamanlarda,farklı mekanlarda üyelerimiz ile birlikte biraraya gelerek sanatsal programlar yapmaya,edebi çalışmalar icra etmeye ve kültürel faaliyetleri sürdürmeye gayret etmekteyiz. Istedik ki, bugün de Van’ın hem merkezi bakımından hemde tesis bakımından son derece nezih ve hizmet olarak en kaliteli hizmeti sunan aynı zamanda halka açık olan Şişli Öğretmen Evindeki kapalı çardakta özel bir gece düzenledik. 

Gecenin sonunda gördük kü çok isabetli bir karar vermişiz. Çünkü gerek Vanset üyeleri gerekse aramızdaki misafirler son derece mutlu ve keyifli ayrıldılar. Bu noktada hizmette kusur etmeyen Şişli Öğretmen Evindeki personellere çok teşekkür ederim. Ancak özellikle sanatsal ve kültürel faaliyetlerimiz noktasında her zamanki gibi yanımızda olan Şişli Öğretmen Evi Müdürü Mesut Kancura ‘ya şükranlarımı ve saygılarımı sunarım. Dilerim halkımız da buradaki hizmet kalitesinin farkına vararak azami ölçüde buraya rağbet ederler. Geldiklerinde ise Şişli Öğretmen Evi ile ilgili düşüncelerimizi abartmadığımızı kendileri de görürler ” dedi. 

Program Vanset üyelerinin çektikleri hatıra fotoğrafları ile sona erdi. 

Ercan Ulutaş

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019