Hoşgeldiniz  

VANSET İmam Hatip Lisesinde

Admin | 11 Aralık 2019 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Vandaki sanatsal ve kültürelçalışmalarını hız veren neredeyse haftada iki üç program yapan Van Sanat ve Edebiyat Topluluğu üyeleri bu sefer Şehit Ferhat Arslan Anadolu İmam Hatip lisesinde şiir ve müzik dinletisi gerçekleştirdi.

Organizasyonunu ve sunuculuğunu Ramazan Yıldırımçakar’ın yaptığı programda yatılı okul ögrencileri unutulmaz bir gece yaşadılar.

Vanset üyelerini temsil eden şairler Vanset başkanı Orhan Demirtaş, Vanset başkan yardımcısı Ercan Ulutaş, Vanset Kadın Sanat Başkanı Hicran Memiş, Ramazan Yıldırımçakar, Erkan Eryiğit duygu yüklü şiirler okurken müzisyenler Refik Kahraman, Gitaristler Muhammed Tunahan Demirtaş ve Kerim Kaplan okudukları türkülerle ve şarkılarla salona coşkulu anlar yaşattılar.

Program ile ilgili bir konuşma yapan Şehit Ferhat Arslan Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Gökhan Yıldırımçakar ” Bugün bizleri kırmayıp okulumuza gelerek öğrencilerimize sıradışı ve ihtiyaç duyduğumuz bir gece yaşatan Van Sanat ve Edebiyat Topluluğu üyelerine sonsuz teşekkür ederim. Bu etkinliklerimiz devam edecektir. İnşallah sizleri tekrar tekrar okulumuzda görmek bizleri çok mutlu edecektir. Bu vesile hepinize güzel gece için minnettarım ” diyerek sözlerini tamamladı.

Programda konuşan Van Sanat ve Edebiyat Topluluğu başkanı Orhan Demirtaş ise ” Bizler Vanset üyeleri olarak tamemen gönüllü bir oluşumuz ve bu gece sizlerle birarada olduğumuz için çok bahtiyarım. Çünkü siz bizim geleceğimizsiniz iyi eğlenceler dilerim ” dedi.

Ayrıca programda şarkı söyleyen 9.sınıf öğrencileri Mahsun Keskin ile Mesut 10.sınıf Adnan Altınok, 11.sınıf İbrahim Uçar, söyledikleri ilahi türkü ve şiirlerle büyük alkış aldı. 

Program çekilen toplu fotoğraf ile sona erdi. 

Haber : Ercan Ulutaş 

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019