Hoşgeldiniz  

VANSET 1. Yılını Kutladı

Admin | 22 Ocak 2020 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Vandaki sanatsal ve kültürel çalışmalarını aralıksız sürdüren Van Sanat ve Edebiyat Topluluğu üyeleri önceki gün 1.yıl dönümünde yine biraraya geldi.

Edremit Ali Baba Restaurantta biraraya gelen topluluk üyeleri yine unutulmaz birgece yaşadı.  

Sunuculuğunu Aziz Saydut’un yaptığı program aşıkların söyledikleri türküler, şairlerin okudukları şiirler ile gece geç saatlere kadar devam etti. 

Aşıklar; Mehmet Akçay ( Aşık Çağlari), Dertli Kazım mahlaslı Kazım Gülle, şairler; Orhan Demirtaş, Hakan Pütün, Ercan Ulutaş, Mehmet Fatih Yılmaz, Ercan Türker, Ahmet Zahiroğlu, Faruk Amaçlamak, Yunus Emre Arvas, Helin Fırat, Şevket Sulhan, Bahattin Bulut, Seyithan Aydemir, Mir Hayrullah Elmas , Hicran Memiş, Harun Bildik, Işıl Dicle, Fahri Yılmaz, Cansu An, Kerim Kaplan , Muhammed Tunahan Demirtaş, Enes Tanyıldız, Efe Pütün gibi zengin kadroyla sırasıyla sahne alan sanatçılar, izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattılar. 

Program ile ilgili açıklama yapan Van Sanat ve Edebiyat Topluluğu Başkanı Orhan Demirtaş ” Birinci yıl dönümünde bizleri yalnız bırakmayan yönetim kurulu üyelerimize, sanatçı dostlarımıza ve davetli gönüldaşlarımıza çok teşekkür ederim. Ayrıca iş yerinde her çeşit ikramlarla bizleri ağırlayan Ali Baba Kafe Restaurant sahibi Ayhan Işık beye şükranlarımı sunarım. Umarım Van daki sanatsal faaliyetlerimize daha nice uzun yıllar hizmet etme imkanı buluruz bu vesile ile herkese saygılarımı sunarım. Özelikle her etkinligimize katılan ve fotoğraf çekme konusunda hassasiyet gösteren Erdal Güvener kardeşime teşekkür ederim ” diyerek sözlerini noktaladı. 

Ali Baba Kafe Restaurant sahibi Ayhan Işık ise konuşmasında ” Bizler sanata gönül vermiş esnaflar olarak her zaman sanatçılarımız ile birlikte olmaya gayret ediyoruz. Bizleri kırmayıp davetimize icabet eden Van Sanat ve Edebiyat Topluluğu üyelerine özellikle Başkan Orhan Demirtaş ve Başkan yardımıcısı Ercan Ulutaş’a teşekkür ederim..

Program çekilen toplu fotoğraf ile sona erdi..

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle