Hoşgeldiniz  

Vanlılar’dan İzmir’e anlamlı destek

Admin | 31 Ekim 2020 | Dünya, Ekonomi, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Tüm yurdu yasa boğan İzmir’de ki 6.6’lık deprem tüm ülkeyi yasa boğdu. Başta hükümetimiz olmak üzere tüm kesimler İzmir için seferberlik ilan etti. İzmirliler için bir mesaj da Vanlılar’dan geldi.

Periyodik olarak yapılan Halı Saha Maçında bir araya gelen Vanlılar ” Geçmiş olsun İzmir, VAN sizinle ” diyerek duygularını belirtti. Söz konusu etkinlikle ilgili konuşan Memur Sen Van Şube Başkanı M.Ali Uca ” İzmir’de meydana gelen deprem tüm halkımızı olduğu gibi bizleri de derinden etkiledi. Şüphesiz devletimiz ve hükümetimiz başta olmak üzere herkes üzerine düşeni fazlasıyla yapıyor ve yapacaktır. Ancak bu zor günlerde moral ve motivasyon da çok önemli. Bizler de arkadaşlar olarak böyle bir slogan ile İzmirli vatandaşlarımıza destek olmak isterdik. Bu vesile ile depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyoruz, yaralanan halkımıza da Allah’tan acil şifalar diliyoruz” dedi. 

Van Fotoğrafçılar Derneği ( VANFOD ) Başkanı Tayfun Çiftçi ” Van halkı olarak İzmir’ i en iyi biz anlarız. Çünkü yaklaşık on yıl önce Van’da iki ayrı deprem yaşadık ve deprem psikolojisinin nasıl olduğunu malesef biliyoruz. Bu vesile ile tüm İzmir halkının yaşadığı bu zor günleri bir an önce atlatması için Allah’a dua ediyoruz. Allah depremde vefat etmiş vatandaşlarımıza rahmeti ile muamele etsin. Yaralılara da şifalar versin inşallah ” diye konuştu.

Haber Röportaj Ercan Ulutaş

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle