Hoşgeldiniz  

Vanlılar İki Bruki Lideri Bağrına Bastı

Admin | 04 Haziran 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Adalet ve Kalkınma Partisi 27. Dönem Van Milletvekili adayı İrfan Kartal ve Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, seçim çalışmaları kapsamında gittikleri her mahallede kesilen kurbanlar eşliğinde coşkulu bir şekilde karşılanmaktadırlar.

Yoğun bir tempo ile 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem milletvekili seçimleri kampanyasını yürüten AK Parti Van 2. Sıra Milletvekili adayı İrfan Kartal ve kendisine eşlik eden Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, gün boyunca Tuşba İlçesi’nin merkezde uzak mahallerinden olan Kozluca, Yalnızağaç, Gendelova, Çomaklı, Gölyazi, Çobanoğlu ve Güveçli mahallelerini ziyaret ettiler. Kartal ve Özgökçe’nin mensubu oldukları Brukan Aşireti’nin kanaat önderleri ve ileri gelenlerinin de eşlik ettiği seçim çalışmaları renkli görüntülere sahne oldu. Büyük bir araç konvoyu eşliğinde mahalleleri tek tek ziyaret eden Kartal ve Özgökçe’yi ev hanımlarının da aralarında bulunduğu genç, yaşlı mahalle sakinleri ve partililer tarafından büyük bir coşku ile karşılandılar. Türk Siyasi tarihinde benzerine az rastlanan bir davranış gösteren Tuşbalılar, kendilerini ziyarete gelen milletvekili adayı ile belediye başkanını kurban keserek karşıladılar.

Çomaklı ve Gölyazı mahallelerinde kurbanlar kesilerek karşılanan Kartal ve Başkan Özgökçe, 24 Haziran’a kadar gezmedik kapı, tutulmadık ve sıkılmadık el bırakmayacaklarını ifade ettiler. Her tutulan el kalbe giden bir yol olduğunu söyleyen Kartal, “24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerin Van, bölgemiz ve Türkiye için son derece önemlidir. İnşallah birlik, beraberlik ve bütünlük içinde çalıştığımızda kentimizi daha güzel, daha modern, hizmetlerle tanıştıracağız. Van’ı marka bir şehir haline getireceğiz” diye konuştu. Ev ev gezerek 4 yılda hayata geçirilen çalışmaları ve yapılacak mega projelerimizi herkese anlatacaklarını söyleyen Başkan Özgökçe ise projelerinin adının birlik ‘Birlik’ projesi olduğunu kaydetti. Başkan Özgökçe, “Bu birlik projesidir. Bir olma projesidir, akrabalarımızla bir olma projesidir. Allah’a şükürler olsun gittiğimiz her mahallemizde akrabalarımızı birlik içinde görüyoruz. Bu birlik ve beraberlik içinde Van’ın geleceği için bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Biz Vakit Türkiye Vakti, Vakit Van Vakti, Vakit Tuşba Vakti diyoruz” ifadelerini kullandı.

Gittikleri her mahallede kurbanlar kesilerek karşılamalarının kendileri çok etkilediğini de dile getiren Başkan Özgökçe, “Allah’a şükürler olsun gittiğimiz her mahallemizde akrabalarımızdan, komşularımızda ve Tüm Tuşbalılardan başta Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Van adaylarına çok büyük destek, çok büyük coşku ve heyecan gördük. Ellerinde Türk Bayrakları ve AK Parti bayrakları ile bizleri karşıladılar. Çomaklı ve Gölyazı mahallelerimizin her birinde birde fazla kurban keserek bizleri karşıladılar. Allah bu birliğimizi, beraberliğimizi, muhabbet ve uhuvveti bozmasın” şeklinde konuştu.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle