Vanlı Yazar Bayezit Kadın Kitabını Yazdı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Vanlı Yazar Bayezit Kadın Kitabını Yazdı

Admin | 07 Temmuz 2020 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Van ın genç yazarlarından aynı zamanda Van Sanat ve Edebiyat Topluluğu ( VANSET ) üyesi Menduh Bayezıt’ ın yeni kitabı ” KADIN ” okuyucuyla buluştu.

Daha önce Son Işık ve Günah adlı kitaplarını çıkaran yazar Bayezıt ‘ın Günah adlı kitabı çeşitli projelerde kullanılmak üzere senaryo haline gelmiştir. 

Söz konusu yeni eseri KADIN ile ilgili gazetemize açıklama yapan yazar Bayezıt ülkemizdeki okuma oranının düşüklüğünden de dert yandı.

Yazar Menduh Bayezıt açıklamasının devamında ” Üzerinde aylarca çalışıp emek verdiğim Kadın adlı kitap tamamen yaşanmış gerçek hayat hikayelerinden oluşmaktadır. Hatta kendi Annem ve Babamın da hayat hikayesi de kitap mevcuttur. En çok da kendi ailemi ele alırken zorlandım. Çünkü hem duygusal açıdan hem de realist bir bakış ile yazmanın gel gitlerini fazlasıyla hissedip kitaba aktarmaya özen gösterdim.

Kitabımıza Kadın ismini verme konusuna gelecek olursak; kadın annedir, kadın yardır, kadın erkeklerin dünyaya gelmesine vesile olan yegane unsurdur. Kadın hayatın her kahrını çeken yine de sevgisinden, aşkından ailesinden vazgeçmeyen fedakâr ve cefakâr bir canlıdır. Yüce Allah kadınları fıtrat olarak farklı yaratmıştır. Bu yüzden biz erkeklerden daha narin daha duygusaldırlar. İstesek te kadınlara, annelere emeklerinin karşılığını vermemiz mümkün değil. Hülasa edebiyat dünyasına yeni bir kitap daha armağan ettiğim için çok mutluyum ve gururluyum. Umarım duygulara tercüman olan bir eser olan ” Kadın ” adlı esere kişisel blog sayfalarımda ve sosyal medya hesaplarımda erişim imkanı olacaktır. Bu vesile ile tüm okurlara ve edebiyat severlere en içten saygılarımı sunarım ” dedi…

Haber Röportaj : Ercan Ulutaş 

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle