Van’lı ve İstanbul’lu İş Adamları 500 Minik Yüreği Isıttı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Van’lı ve İstanbul’lu İş Adamları 500 Minik Yüreği Isıttı

Admin | 20 Ocak 2019 | Eğitim, Genel, Gündem, Manşet, Spor, Yerel Haberler A- A+

Fenerbahçeli İş adamları (FBİAD) Derneğinin başlatmış olduğu sosyal sorumluluk projesine duyarlılık gösteren Van’lı hayırsever İnşaat Mühendisi Azat Gülengül yaptığı katkılarla 500 minik yüreği Isıttı.

Van’daki minik yürekleri ısıtmak için FBİAD tarafından başlatılan projeyle 500 ihtiyaç sahibi çocuğa yardım dağıtıldı. İstanbul’dan gelen Fenerbahçeli iş adamları (FBİAD)Derneği yönetiminde yer alan Van’lı İnşaat Mühendisi Mustafa Tunçdemir ile Van’lı iş adamı inşaat Mühendisi Azad Gülengül’ün öncülüğünü yaptığı proje kapsamında Van merkezde Zihinsel Engelliler Okulu ile İlçelerde birçok köy okulunda uygulanan projede 500 minik yürek dağıtılan bot, mont, atkı, eldiven gibi kışlık ihtiyaçlarla ısıtıldı. Fanatik Galatasaraylı olması ile tanınan İnşaat mühendisi Azad Gülengül

“söz konusu çocuklarımız, minik yüreklere dokunmak olunca renklerin bir önemi kalmıyor. İyilik, güzellik tüm insanların ortak paydası olmalı.
Aslında biz farklılıklarımızla zenginiz. Fakat sosyal hayatta, sosyal sorumlulukta hepimizin ortak bir amacı var, o da dünyayı daha güzel ve yaşanabilir kılmak. Bir de söz konusu olan çocuklar, o masum gülüşler olunca daha da bir değer kazanıyor yaptıklarınız. Geleceğimiz çocuklarımız bizler için değerli. Bu yüzden toplumun her kesimini elinden geldiğince iyiliğe güzelliğe davet ediyoruz. Projelerimiz devam edecek. Bu proje sayesinde birçok okulumuzun yeni eksiklerini görme şansımız oldu. Kısa zaman içerisinde birkaç okulumuza kütüphane de yapmayı planlıyoruz. Yeni projelerini de kamuoyu ile paylaşacaklarını vurgulayan Gülengül” projelere yeni paydaşlar katarak daha çok kişiye ulaşmayı planladıklarını ifade etti.
Proje sonunda Akparti Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Necdet Takva’yı ziyaret ederek birkaç proje hakkında fikir sunan heyet daha sonra Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkan vekili Faruk Biner’ i de ziyaret ederek daha şimdiden ses getirecek projelere imza atılacağının sinyalini verdiler.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle