Hoşgeldiniz  

Vanlı Sanatçı  Hemşehrilerine Sitem Etti

Admin | 11 Mart 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Türk Halk Müziğinin sevilen Sanatçılarından Yusuf Sahik 30 yılı aşkın bir sürede yaptığı sanatı görmezden gelen hemşehrilerine çok sert sözlerle sitem etti.

Sanatçı Yusuf Sahik En son kendi sosyal medya hesabı üzerinde  yaptığı canlı yayın proğramına ilgi göstermeyen hemşehrilerine’’ artık Vanlıyım diyenlerden şikayetim var’’ diyerek kızgınlığının şu cümlelerle belirtti.Yıllardır gerek Televizyonlarda,Konserlerde,Albümlerde,Festivallerde ve bir çok platformda VAN Kültürü, müziği anlamında yapmadığımız bir şey kalmadığını düşünüyorum. Ama gelin görün ki anlaşılan yaptıklarımız hiç bir şekilde değer görmemiş.Çünkü halen aktif olarak devam ettiğimiz ve mücadele verdiğimiz bu yolda vanlı hemşehrilerimizden genel anlamda hiçbir destek görmüyoruz. Hiç bir vanlı kendi kültürüne sahip çıkmamaya  sanki el birliği ile  yemin etmişler.Son zamanlarda özellikle sosyal medya üzerinde yaptığımız programlar canlı yayınlar vanlılar tarafindan pek rağbet görmediğini üzülerek görüyoruz. Sosyal medyada bir siyasetçi veya bürokrat olan biri bir paylaşımda bulunduğu zaman sadece yaranmak için yüzlerce beğeni ve ilgi görüyor . Öte yandan bizde kendimizi anlatan nice zahmetlerle yaptığımız canlı yayınlar maalesef içeriğinde rant olmadığı için güme gidiyor.

Bundan sonra kimse kusura bakmasın diyen Sahik’’ sayfamda en az 5000 kişi var bunun en az 3000 vanlı var. Her paylaşıma burun ucuyla bakan kişileri babamın oğlu olsa sayfamda ve hayatımda sileceğim. Eğer kötü ve faydasiz bir paylasim yaparsak bizi uyarabilirsiniz fakat eyer güzel şeyler yapıyorsak takdir edilip bizlere daha güzel şeyler yaptırmaya da yönlendirsinler’’dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle