Vanlı Öğrencilerden Bir İlk - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Vanlı Öğrencilerden Bir İlk

Admin | 29 Mayıs 2018 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Tuşba Akköprü İlk-Ortaokulu’nda 300 öğrenci, Bin 500 Eser yaparak, bir ilke imza attı.

Tuşba Akköprü İlk-Ortaokulu’nda öğrenciler tarafından hazırlanan teknoloji tasarım ve görsel sanatlarından oluşan Bin 500 eserin sergilendiği serginin açılışı, okuma yazma kurs belgelerinin dağıtımı, ‘Engelsiz Koridor Kitaplığım’ projesinin açılışı, ‘Anne Okulu’ programından mezun olan annelere sertifikaların verilmesi, okul bünyesinde kültürel ve sportif anlamda başarı sağlayan öğretmenlere plaket takdimi gibi birçok program yapıldı.

‘Engelsiz Koridor Kitaplığım’ projesi ve öğrenciler tarafından hazırlanan teknoloji tasarım ve görsel sanatlarından oluşan Bin 500 eserin sergilendiği serginin açılışını yapan Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, daha sonra okulun konferans salonunda düzenlenen ‘Anne Okulu’ ve okuma yazma kurslarını tamamlayanlara yönelik yapılan sertifika törenine katıldı.

Tören öncesi kısa bir konuşma yapan Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, projelerin paylaşıldıkça çoğaldığını belirterek, emeği geçenleri kutladı.

Okullarda okul iklimi diye bir sürecin olduğunu söyleyen Ceylani, öğretmen, öğrenci ve veli ilişkilerinin olumlu oluştuğunu söyleyerek, Tuşba Akköprü İlk-Ortaokulu’nda bu iklimin oldukça var olduğunu söyledi.

Okulların atıl durumlarını değerlendirmek, farklı çalışmalar ile velilerin okul ile ilişkilendirilmesi, okuma yazma kursları, anne okulu gibi etkinliklerle okula farklı bir hava katan okul idarecilerini kutlayan Ceylani, özellikle velilere duyarlılıklarından dolayı teşekkürlerini ifade etti.

Programa Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, İl Milli Eğitim Özel Kalem Müdürü Hamiyet Aslan, Tuşba Belediyesi Çevre Mühendisleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle