Hoşgeldiniz  

Vanlı Futbol Hakemleri Elazığ İçin Tek Yürek Oldular

Admin | 27 Ocak 2020 | Dünya, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Elazığ ve Malatya’da meydana gelen 6.8  yıkıcı deprem sonrası başta devletin ilgili tüm kurumları olmak üzere , yurt içinden ve yurt dışından yardım seferberliği başlatıldı.

Bu noktada Van’da görev yapan faal futbol hakemleri ve gözlemcileri de Van İl Hakem Kurulu başkanı Zafer Korkmaz ‘ın çağrısı üzerine imkanlarını harekete geçirdi. Yardım noktasında başta gıda kolileri ve bataniye olmak üzere, ısıtıcı, kışlık giysiler vb gibi tüm ihtiyaç malzemeleri hazırlanmaya başlandı. 

Hazırlıkların bitmesiyle birlikte ilk fırsatta yola çıkarılacak malzemeler Elazığ ‘ a ulaştırılacak. Konu ile ilgili açıklama yapan Van İl Hakem Kurulu Başkanı Zafer Korkmaz ” Elazığ ve Malatya da meydana gelen depremlerin futbol hakem camiası olarak bizleri derinden üzmüştür. Merkez Hakem Kurulu izniyle Hafta  sonu oynanacak müsabakalarda isteyen takımların siyah pazubant takmalarına izin verilecektir. Ayrıca  Van Hakem Camiası olarak çorbada bizim de tuzumuz olsun maksadıyla imkanlarımız ölçüsünde bir takım hazırlık yapmaktayız. İnşallah yardımlarımızı en kısa sürede deprem bölgesine ulaştıracağız. Bu vesile ile depremde hayatını kaybeden  vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet dilerken enkaz altında kalan yarılar başta olmak üzere tüm yaralılara şifalar dilerim ” dedi.

Haber : Ercan Ulutaş 

 

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle