resim
Vanlı Büyüklerin Uçurtma Tutkusu - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Vanlı Büyüklerin Uçurtma Tutkusu

Admin | 01 Nisan 2020 | Eğitim, Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

      Van ‘ın İskele mahallesinde ikamet eden ve 60 yaşında olmasına rağmen yaklaşık 50 yıldır çocukluk hobisi olan Uçurtma sevdasından bir türlü vazgeçemeyen Nazmi Değmez adlı vatandaş görenleri kendisine hayran bırakıyor.

Başta yakın ailesi ve arkadaşları olmak üzere bir çok kişinin zaman zaman kendisini bu konuda eleştirmenlerine rağmen  uçurtma zevkinden asla vazgeçmeyen Nazmi Değmez gazetemize konuştu. 

Değmez ” Herkesin kendisine göre bir merakı ve hobisi var. Ben de 50 yıldır fırsat buldukça Uçurtma uçuruyorum. Eşim bile bana sürekli bu çocukluktan ne zaman kurtulacaksın diye sitem ediyor. Ama ben zevkimden ödün vermeden uçurtma uçuruyorum. Çünkü Uçurtma bana özgürlüğü hissettiriyor. Özellikle son zamanlarda dünyayı etkisi altına alan Koronavürüs belasından kurtulup normal hayata adım atmak için evden çıkmamaya gayret ediyorum. Yaşadığımız Edremit Toki Konutlarında arkadaşım Ahmet Kaya ile bu zevkimizden mahrum kalmamak ve kalabalık mekanlarda olmadan sosyal mesafeye özen gösteriyoruz. İnşallah toplum olarak en kısa sürede bu virüs belasından kurtulup normal hayata adım atarız , Vanımızın en yüksek ve güzel manzaralarına karşı uçurtmamızı uçurmaya devam edeceğiz   ” diyerek sözlerini noktaladı. 

Haber   :   Ercan Ulutaş 

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle