Vanlı Ak Kadınlar Şiddete Karşı Turuncu Çizgi Çekti - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Vanlı Ak Kadınlar Şiddete Karşı Turuncu Çizgi Çekti

Admin | 25 Kasım 2018 | Dünya, Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, İslamiyet, Manşet, Sağlık, Siyaset, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

 

 

 

 

 

Ak Parti Van Kadın Kolları teşkilatları  Turuncu çizgi ve Turuncu kurdelelerle  Kadınlara yönelik şiddeti protesto etti.

 

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü dolayısıyla Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları tarafından 81 İlde eş zamanlı olarak Kadına yönelik şiddeti Turuncu çizgi ve kurdelelerle  protesto ettiler.

Ak Parti Van Kadın Kolları Başkanı Havva Duran   ‘’kadına  her türlü şiddete hayır’’sloganıyla okuduğu  Basın bildirgesinde’’Kadına yönelik şiddet dünyanın her  yerinde aynı biçimde tezahür ediyor.Aile içi şiddet halen  en yaygın şiddet biçimi olmaya devam ediyor.Ak Kadınlar olarak kadına yönelik şiddetin bir insan hakkı ihlali olduğunu dün olduğu gibi bugün de dile getirmekten vazgeçmiyor,ekonomik yada kültürel hiçbir gerekçenin ardına sığınılmasına müsaade etmeden kadına yönelik her türlü şiddete karşı turuncu çizgimizi çekiyoruz.

Kadim  medeniyetimizin yüzyıllar boyunca barındırdığı din,ahlak,şuur ve vicdan öğretilerinin tümünde kadına ve kız çocuklarına karşı yapılan herhangi bir kötü muameleye kati kati suretle karşı çıkılmıştır.Yüzyıllar öncesinden,henüz İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi yokken,kadın erkek ayrımı yapmadan insani bir mesajın dünyaya yayılmasına öncü olan Hz. Peygamber’in sözünü hatırlatmak hepimizin üzerine düşen önemli bir vazifedir.’’İnsanlara merhamet etmeyene , Allah’ta merhamet etmez. ’’Hiçbir ayrım gözetmeksizin yaşam biçimi olarak tüm insanlığa karşı,kötü muameleyi kabul etmesi de mümkün değildir.

Duran’’Türkiye’de ilk kez 6284 sayılı’’Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi’’kanunu Meclis tarafından kabul edilmiştir.

Ak Parti Hükümeti Kadınlar İçin Kalkan Olmuş  

Ak Parti kurulduğu günden bu yana kadınların ekonomi,siyaset,bilim ve eğitimde güçlendirilmesi misyonu ile atılan her adımda kadınların iş ve aile hayatlarını dengeleyebilmek  adına kolaylaştırıcı düzenlemeler getirmiş.

Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızın ‘’Kadınlara karşı ayrımcılık, ırkçılıktan beterdir’’anlayışıyla gösterdiği özveriyi, kadına yönelik şiddetin ortadan kalkması için  hep birlikte mücadele göstermemiz bize başarıyı getirecek en önemli unsurdur.

Ak Parti kadın,erkek, yaşlı, genç demeden hepimizin partisidir.Bizler Ak Kadınlar olarak Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Gününde kadına her türlü şiddete turuncu çizgimizi çekiyoruz.Aynı hassasiyetle tüm toplumda turuncu çizgilerini çekmeye davet ediyoruz.Sağlıklı bir toplum  ve gelecek nesiller için kadına yönelik şiddete karşı hep birlikte turuncu çizgimizi çekelim’’dedi.

 

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle