Hoşgeldiniz  

Vanın Modern İlçesi Gürpınar

Admin | 26 Kasım 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Spor, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Van’ın Gürpınar Belediyesi, hayata geçirdiği altyapı ve üst yapı çalışmalarıyla Van’ın modern ilçesi olması yolunda yoğun çaba sarf ediyor.

Kentin görünümünü baştan sona yenileyen vizyon projelere imza atan belediye, İlçede yıllardır süregelen sorunlara köklü çözümler üretiyor.

İlçe merkezinde güvenlik açısından risk oluşturan dükkanların yerine Selçuklu mimarisiyle yeni iş yerleri yaparak çarşıya kimlik kazandıran belediye, bölgenin en kapsamlı yaşam alanı olan Gürpark Millet Bahçesi, Başbulak Mesire Alanı, kent meydanı, kültür merkezi ve çocuğundan yaşlısına her kesime hitap eden sosyal ve sportif merkezleriyle ilçeye adeta bambaşka bir görünüm kazandırdı.

Başlatılan değişim ve dönüşüm çalışmaları kapsamında İlçenin ana arterini oluşturan yollar, genişletilerek yaya ve araç trafiğine uygun bir biçimde yenilendi.

Kış ayları gelmeden önce çalışmalarına hız veren belediye, Karayolları Bölge Müdürlü eş güdümünde, İlçenin en işlek caddesi olan ve alt yapısı tamamen yenilenen Milli Egemenlik Caddesini asfaltla buluşturdu.

‘’Daha mutlu, daha umutlu bir gelecek için’’

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, üst yapı çalışmalarıyla ilçeye farklı bir görünüm kazandırdıklarını söyledi.

Asfalt çalışmaları sonrası akabinde peyzaj çalışmalarına başlanacağını ifade eden Kaymakam Doğramacı, ‘’Bugün Gürpınar için çok önemli bir gün. Allah’a şükürler olsun bugün Gürpınar’ın ana caddesi olan Milli egemenlik caddesinde asfaltımızı dökmek nasip oldu. Yapılacak olan peyzaj çalışmalarıyla Gürpınar’a mevsimin son günlerinde Allah’ın izniyle yeni bir güzellik katmış olacağız. Kaldırımları, aydınlatması, bisiklet yolu ve yeşillendirme çalışmalarıyla yepyeni bir Gürpınar’ı vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş olacağız. İnşallah bu işler tamamlandığında yeni Gürpınar’da daha mutlu, daha umutlu bir geleceğe hep beraber yürüyeceğiz.’’ diye konuştu.

Kaymakam Doğramacı, ayrıca Milli Egemenlik Caddesinde yapılan yenileme çalışmalarından dolayı belediye ekipleriyle koordinasyonlu bir şekilde çalışan Karayolları, TEDAŞ ve VASKİ ekiplerine teşekkür etti.

 

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle